امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۰۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
17 مرداد بهانه ای است برای ارج نهادن از سفیران بالندگی و پایندگی عرصه ی اطلاع رسانی گوهرنگارانی که با قلم زرین و بیان شیوای خویش بیرق آگاهی بخش را در امتداد راه شهید صارمی به پا داشتند.
پیام امام جمعه محترم آران و بیدگل به مناسبت روز خبرنگار

آران و بیدگل نیوز، 17 مرداد در حقیقت روز پاسداشت کوشش های صادقانه اصحاب رسانه و خبرنگاران آزاده ای است که برای تولید خبر – توزیع و انتشار اطلاعات دقیق از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند روز خبرنگار فرصتی فراهم آورد تا یاد مردان و زنان خبرنگاری را که در سال های انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس در عرصه ی تهیه ی خبر با ایثار جان خویش چون شهید صارمی مسیر خبر و اطلاع رسانی ایران را با عطر و رنگ شهادت مزین نمودند گرامی بداریم.

جهادگران عرصه ی جهاد قلم به مصداق إِنَّمَا یخْشَی اللّه مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاءُ به دو شاخصه ی علم و خشوع ملبس اند و زیبا فرمود معصوم دین که عُقولُ الفُضَلاءِ في أطرافِ أقلامِها. آگاهی سازی و اطلاع رسانی مناسب زیر بنای یک جامعه ی آگاه است و خبرنگاران با پویایی، بالندگی، سرزندگی و نشاط – آگاهی و افزایش دانش اجتماعی را در عرصه ی فرهنگ به متن جامعه تزریق می کنند که نتیجه آن برقراری یک رابطه صحیح بین مطالبات مردمی و انجام درست وظیفه از سوی مسئولین است که محصول آن بهبود شرایط فرهنگی واجتماعی و ارتقای سطح آگاهی جامعه است.

بدون شک جامعه ی سالم و پویا مرهون همت و تلاش روزنامه نگاران و خبرنگاران متعهدی است که با پیام رسانی صادقانه – مشوقانه و نقد منصفانه زمینه ی تغذیه ی فکری و رشد و شکوفایی و اعتلای فرهنگی جوامع را فراهم می نمایند.
 از این رو یک خبرنگار متعهد در کنار برخورداری از ویژگی ها و مهارت های تخصصی و حرفه ای باید اراسته به صفات بارز اخلاقی نظیر صداقت، عدالت، انصاف و امانت نیز باشد.

خبرنگاری براستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه شناسی است. خبرنگاران وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خویش هستند چون همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فکری و فرهنگی هر جامعه مرهون تلاش های شبانه روزی آن ها است.
جایگاه خبرنگاران و دیگر فعالان عرصه ی رسانه در جامعه امروز سهامی که فناوری اطلاعات و ارتباطات بنیان جامعه بشری را تحت سیطره خود قرار داده است بیش از هر زمانه ی دیگری معنا پیدا می کند.

خبرنگاران راویان راستین اطلاعات – اخبار و آگاهی هستند که در حوزه ی نهاد نماز جمعه نیز عهده دار رسالت بسط و گسترش فرهنگ ترویج نماز – ارزش های نماز و اسلام هستند.

اینجانب با نثار درود و صلوات به روح پاک شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، روز خبرنگار را به همه ی پیشگامان دانایی که در عرصه ی رسانه و اطلاع رسانی به ویژه در انعکاس اخبار نهاد نماز جمعه اهتمام ورزیدند تشکر نموده و به عزت، سربلندی و مزید توفیقات الهی را از درگاه خداوند سبحان مسئلت برایشان می نمایم.

 سید محمد موسوی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری