امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۰۹۹
گروه : مذهبی » سایر
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۹
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
امام جمعه آران و بیدگل، از استکبار، صهیونیسم و وهابیت به عنوان سه ضلع مثلث شوم اسلام نام برد و گفت: امثال شهید محسن حججی، الگویی برای همه جوانان هستند.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های نماز عید قربان در حرم مطهر محمدهلال بن علی (ع) با تبریک این عید بزرگ گفت: این عید، برای مؤمن که تسلین دستورات الهی است و ابراهیم وار در میدان تکلیف قدم بر می دارد عید است.


وی افزود: عید قربان، عید امتثال اوامر الهی، مبارزه با نفس، عید عبودیت و بندگی و اعلام تسلیم در برابر خالق یکتاست و در چنین روزی خداوند بر مؤمنین نظر رحمت و عطوفت ویژه ای دارد.

خطیب نماز عید قربان در آران و بیدگل در ادامه افزود: یکی از سنت های زیبای این عید الهی، سنت دستگیری و یاری از مستمندان و تهی دستان است و خداوند می خواهد گذشت، ایثار و کمک به همنوع را بیاموزیم.

موسوی، از استکبار، صهیونیسم و وهابیت به عنوان سه ضلع مثلث شوم اسلام نام برد و خاطر نشان کرد: امثال شهید محسن حججی که به دلیل تحجر سر خود را فدای اسلام کردند، الگویی برای همه جوانان هستند تا درس جوانمردی و ایثار را با تاسی از ابراهیم خلیل و اسماعیل ذبیح بیاموزند.

وی با اشاره به اینکه مسلمانان در سراسر جهان گرفتار تکفیری های داعش هستند خاطر نشان کرد: جامعه اطلاعات امریکا طی گزارشی ایران را بزرگترین تهدید برای این کشور خوانده است در حالی که به راحتی می توان دریافت که این تهدید از جنبه نظامی نیست، بلکه این تفکر اسلام ناب، فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از عاشورا و فرهنگ انتظار مهدوی است که آنان را نگران کرده است.

امام جمعه آران و بیدگل از داعش به عنوان وسیله ای برای اسلام هراسی از سوی غرب نام برد و افزود: علیرغم همه تلاش های استکبار و غرب برای تقویت داعش و گسترش اسلام هراسی، گرایش به اسلام در سال های اخیر در بین کشورهای اروپایی رشد چشمگیری داشته است.

آیت الله موسوی نیاز امروز جامعه مسلمین را وحدت و بصیرت دانست و خاطر نشان کرد: افراط گرایی محکوم به نابودی است و جبهه مقاومت با محوریت ایران اسلامی روز به روز در حال  پیشروی است و آینده از آن اسلام و فرهنگ علوی، فاطمی و حسینی است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری