امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آیت الله سید محمد موسوی:
امام جمعه آران و بیدگل گفت: امریکا با صحنه گردانی همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق، به دنبال فتنه بزرگی در این کشور است
به گزارش آران و بیدگل نیوز، آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر گفت: امریکا با صحنه گردانی جریان درخواست همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق، به دنبال ایجاد فتنه بزرگی در عراق است.

فتنه بزرگ امریکا با صحنه گردانی همه پرسی استقلال کردستان عراق

وی افزود: هدف امریکا از این فتنه، کاهش قدرت و قوای تمام نیروهای مسلمان و امکانات عراق و به هم خوردن وضعیت جریان مقاومت در خاومیانه است.

امام جمعه آران و بیدگل در ادامه به زیادی خواهی و حملات اخیر امریکا علیه برجام اشاره کرد و گفت: امریکا با بهانه هایی همچون مطرح کردن نقض برجام توسط ایران و درخواست ارسال بازرسی مراکز نظامی کشور می خواهد بانک ها، مؤسسات و شرکت های اقتصادی و کشورهای طرف معامله با ایران را تهدید اقتصادی کند.

آیت الله موسوی افزود: هدف امریکا از حملات اخیر در عرصه دیپلماسی، این است که اهداف برجام محقق نشود و ایران اسلامی از برکات و آثار اقتصادی این قرارداد معتبر بین المللی محروم شود.

امام جمعه آران و بیدگل در ادامه با تأکید بر اینکه دولت مستکبر امریکا هیچگاه دست از دشمنی با ملت ایران بر نخواهد داشت، خاطر نشان کرد: استکبار جهانی با موجودیت ایران و تفکر اسلام ناب مشکل مبنایی دارد و فرهنگ انقلابی شیعه و نظام اسلامی منافع نامشروع دولت امریکا را تهدید می کند.

موسوی افزود: امریکا تلاش می کند ایران را به عنوان تهدید در جامعه جهانی معرفی کند در حالی که خود بزرگترین تهدید برای جامعه جهانی است و در سراسر دنیا هر جا جنگ، ترور، آشوب و فتنه است، دست نامرئی و نامرئی دولت امریکا در آن مشهود است.

خطیب جمعه آران و بیدگل در بخش دیگری از خطبه ها، کشتار مردم مسلمان میانمار را فاجعه ای بی نظیر در تاریخ خواند و افزود: در حالی که جمعیتی بالغ بر 10 درصد مردم میانمار مسلمان هستند، با تحریک امریکا فتنه بزرگی بین بودایی ها و مسلمانان رقم خورده و نتیجه آن نسل کشی مسلمانان توسط عده افراطی است.

آیت الله موسوی، دولت و ارتش میانمار را مقصران اصلی این فاجعه خواند و افزود: رهبر حزب حاکم میانمار جایزه صلح نوبل دریافت می کند و این بیانگر وضعیت دنیای امروز ماست که صاحبان بیشترین جنایت علیه بشریت مستحق دریافت این جایزه می شوند و به قول رهبر معظم انقلاب، این مرگ جایزه صلح نوبل است.

وی به سکوت مجامع غربی و سازمان های مدعی حقوق بشر در برابر این کشتارها اشاره کرد و اظهار داشت: دیپلماسی دولت های اسلامی باید قوی تر عمل کند و کیفرخواستی در دیوان بین المللی علیه دولت میانمار و ارتش این کشور صادر شود و گروه های مردمی و وکلای آزاد این کیفرخواست را در دیوان بین المللی پیگیری کنند تا این جنایات تکرار نشود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری