امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آیت الله موسوی:
امام جمعه آران و بیدگل گفت: گریه بر امام حسین(ع) و برگزاری سوگواری محرم ضروری است و لازم تر از آن معرفت به سیدالشهدا و قیام او و معرفت نسبت به عمق نهضت حسینی و راهبردهای تحول آفرین محرم است.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، آیت الله سید محمد موسوی، در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر، ماه محرم را ماه حزن و اندوه اهل بیت(ع) خواند و گفت: گریه بر امام حسین(ع) و برگزاری سوگواری محرم ضروری است و لازم تر از آن معرفت به سیدالشهدا و قیام او و معرفت نسبت به عمق نهضت حسینی و راهبردهای تحول آفرین محرم است.

فتنه بزرگ امریکا با صحنه گردانی همه پرسی استقلال کردستان عراق

وی افزود: محرم کانون شور همراه با شعور علیه فساد و تباهی و نجات بخش توده مستضعفان و درهم کوبنده پایه های ظلم در سراسر جهان است و از این جهت دشمن با عزاداری و گریه بر مظلومیت امام حسین(ع) و یارانش مخالف است

رئیس شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل با اشاره به اینکه سوگواری محرم باید با کیفیت و کمیت بیشتری برگزار شود، خاطر نشان کرد: عزاداری سیدالشهدا (ع) دارای یک هویتی است که ما هنوز نتوانسته ایم به صورت کامل آن را کشف کنیم.

آیت الله موسوی خطاب به هیات های عزاداری، مادحین و سخنرانان برنامه های سوگواری محرم تأکید کرد:  عزاداری ها نباید به پیرایه ها و خرافات آمیخته شود، لذا با دقت و حساسیت ویژه ای از آفات و آسیب های شکلی و محتوایی که عزاداری ها را تهدید می کند اجتناب شود.

وی با اشاره به نامگذاری هفته نخست ماه محرم به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: وجه تسمیه این نامگذاری این است که سید الشهدا در وصیتنامه خود به محمد حنفیه فلسفه و ماهیت قیام خود را احیای فریضتین معرفی کرد، بر همین اساس شیعه نباید در این زمینه بی تفاوت باشد.

خطیب جمعه آران و بیدگل در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در 8 سال دفاع مقدس با وحدت و انسجام در برابر جبهه استکبار ایستادیم و توانستیم آرمان های نظام اسلامی را تثبیت و آن را به دنیا عرضه کنیم و امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار است.

آیت الله موسوی افزود: دفاع مقدس، در بطن خود یک سری پیام، دستاورد و عبرت هایی را دارد که باید در جامعه و مجامع عمومی بررسی شود و تاریخ انقلاب به هر شکلی ثبت و ضبط و به نسل های آینده منتقل شود.

امام جمعه آران و بیدگل در بخش دیگری از سخنانش به سخنان اخیر رئیس جمهور امریکا که برجام را مایه شرمساری این کشور می داند، اشاره کرد و گفت:. آنچه مایه شرم و خجالت برای امریکاست، رئیس جمهور نادان و مغروری است که با ادبیات امروزی جهان بیگانه است.

آیت الله موسوی افزود: برجام توافق نامه بین ایران و امریکا نیست، بلکه چند جانبه و تایید شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل است و اصل این توافقنامه علیرغم برخی نقایص مورد قبول دنیا واقع شده است و امریکا به تنهایی نمی تواند آن را نقض کند.

وی به بخش دیگری از سخنان ترامپ که ایران را عامل هرج و مرج دانسته اشاره کرد و اظهار داشت: همه دنیا می داند خشونت و هرج و مرج توسط امریکا و صهیونیست صادر می شود و هر جای دنیا خشونتی هست، دست مرئی و نامرئی دولت امریکا آن را کارگردانی می کند.

امام جمعه آران و بیدگل در ادامه تاکید کرد: امریکا تصور می کند ایران بخاطر منافع اقتصادی از برجام کوتاه خواهد آمد، در حالی که این خیال باطل است و امریکا ضعیف تر از آن است که برای ایران خطر جدی ایجاد کند.

موسوی افزود: ایران قصد خروج از تعهد خود را ندارد اما اگر امریکا از برجام خارج شود، به همان میزان ما از تعهدات خود در برجام خارج خواهیم شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری