امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آیت الله سید محمد موسوی:
امام جمعه آران و بیدگل گفت: تنها راه برون رفت از مشکلات کنونی جامعه، تکیه به نیروهای داخل و استفاده از استعدادها و ظرفیت های بومی است.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر به توصیه رهبر انقلاب به دولتمردان در زمینه عدم تکیه به دشمن برای حل مشکلات اشاره کرد و گفت: دشمنان انقلاب از ابتدای پیروی انقلاب تاکنون همواره مانع پیشرفت ما شدند و توطئه های پیاپی علیه ما اجرا کردند لذا باید به ظرفیت داخل و نیروهای خودی اتکا کنیم.

استفاده از استعدادها و ظرفیت های بومی، تنها راه برون رفت از مشکلات

وی افزود:  تنها راه برون رفت از مشکلات کنونی جامعه، تکیه به نیروهای داخل و استفاده از استعدادها و ظرفیت های بومی است.

خطیب جمعه آران و بیدگل در بخش دیگری از سخنانش به سخنان ترامپ علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و گفت: علت این نطق سراسر دروغ و با آشفتگی، عصبانیت و سبک مغزی رئیس جمهور امریکاست و نخبگان این کشور از داشتن چنین رئیس جمهوری احساس شرم می کنند.

آیت الله موسوی به اهداف رئیس جمهور امریکا از این نطق اشاره کرد و گفت: ترامپ با این نطق می خواست افکار عمومی دنیا را از جنایات آل سعود و اسرائیل منحرف کند و ایران را متهم جلوه دهد.

وی عقده گشایی از شکست هایی که امریکا در سوریه متحمل شده را از دیگر اهداف این نطق دانست و خاطر نشان کرد: امریکا طرح خاورمیانه بزرگ،تجزیه سوریه و تغییر فرهنگ کشورهای اسلامی در غرب آسیا را در سر می پروراند، اما همه این ها با حضور قدرتمندانه ایران اسلامی منجر به شکست شد و این باعث عصبانیت غرب شده است.

امام جمعه آران و بیدگل تأکید کرد: رئیس جمهور امریکا می خواهد با این سخنان گزافه از ایران باج بگیرد، بلکه بتواند مذاکرات دیگری رقم بزند و تغییراتی در برجام ایجاد کند .

آیت الله موسوی خاطر نشان کرد: ترامپ در حالی برای مسلمانان اشک تمساح می ریزد که دستور منع مهاجرت و مسافرت مسلمانان را صادر کرده و این چهره نفاق است.

خطیب جمعه آران و بیدگل در ادامه به تشییع باشکوه شهید حججی اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار به همه درس ایثار، استقامت، فداکاری داد و برای همه استاد و معلم شد، ارزش های اسلامی را با جان فشانی خود به ما یاد داد و حماسه عاشورا را بار دیگر ترسیم کرد.

موسوی افزود: حضور پرشور مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری این مدافع حرم، بیانگر عشق به شهید و اعلام حمایت از حرم اهل بیت و انزجار از تکفیری ها و بیانگر این است که ایران اسلامی برای احیای ارزش های اسلامی محکم و مستحکم ایستاده است.

خطیب جمعه آران و بیدگل به همه پرسی استقلال کردستان عراق اشاره کرد و گفت: این همه پرسی با هماهنگی اسرائیل و با هدف تجزیه کشور عراق، ایجاد ناامنی و آشوب بین مردم منطقه و قبایل مختلف و نجات پیکر نیمه جان داعش انجام شد

آیت الله موسوی افزود: تحریک احساسات ناسیونالیستی گرچه در ابتدای امر آسان است اما مدیریت و کنترل آن سخت خواهد بود و بارزانی بازنده اصلی این اتفاق است.

وی با تأکید بر اینکه اسرائیل بنا دارد در این منطقه حیاط خلوتی ایجاد کند، افزود: دست مرعی اسرائیل و نامرئی اتحادیه اروپا و دولت مستکبر امریکا در این قضیه مشهود است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری