امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۹
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آران و بیدگل گفت: در اثر گرما و توفان های شدید که در بهار و تابستان امسال بوقوع پیوست، برداشت محصول پسته در مزارع این شهرستان 25 درصد کاهش یافت.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، حسین فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران به خسارت 300 میلیارد ریالی پسته کاران آران و بیدگل اشاره کرد و افزود: میزان برداشت در مزارع پسته کشور بطور میانگین 2 تُن در هر هکتار است که میانگین امسال این شهرستان به حدود یک و نیم تُن در هکتار رسیده است.

تولید پسته در آران و بیدگل 25 درصد کاهش یافت

وی بیان کرد: همچنین کاهش 30 درصدی تولید پسته آران و بیدگل در سال گذشته نیز به علت بارندگی های فصل بهار، ریزش گل ها، گرما و خشکسالی در این شهرستان روی داد.

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: افت سطح آب های زیر زمینی، افزایش دما و وزش بادهای گرم از جمله مشکلات اصلی پسته کاران منطقه است و در راستای کاهش این مشکلات، کارشناسان جهاد کشاورزی آران و بیدگل به کشاورزان این شهرستان خدمات فنی اداره می کنند.

وی اضافه کرد: سه هزار و 700 هکتار از باغ های این شهرستان در بخش مرکزی و کویرات به کشت درختان پسته اختصاص دارد که از این مقدار، سطح زیر کشت حدود 2 هزار و 100 هکتار باغ های پسته بارور است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری