امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۳۲۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: متوسط میزان سرانه مصرفی آب شرب در آران و بیدگل 224 لیتر در شبانه روز است که این میزان در کشور 194 لیتر در شبانه روز است.
به گزارش آران وبیدگل نیوز، علی محمد یوسفیان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان، کمبود منابع آب آشامیدنی و بهداشتی را یکی از اصلی ترین چالش ها و دغدغه های جوامع امروزی ذکر کرد و اظهار داشت: برداشت های بی رویه از منابع آبی و استفاده نا صحیح ازآن در اغلب کشورها و به ویژه در ایران  از دلائل اصلی وقوع بحران کم آبی است.

میزان سرانه مصرفی آب شرب آران و بیدگل ۲۲۴ لیتر در شبانه روز است

وی با اشاره به سرانه بالای مصرف آب شرب در کشور ایران در مقایسه با سایر کشورها خاطرنشان کرد: میزان مصرف آب در منطقه کاشان و آران و بیدگل نیز در میان سایر شهرستان‌ها بیشتر از سرانه کشوری است.

یوسفیان اظهار داشت: متوسط میزان سرانه مصرفی آب شرب در آران و بیدگل 224  لیتر در شبانه روز است که این میزان در کشور 194 لیتر در شبانه روز است.

معاون فرماندار از همه ادارات شهرستان خواست وضعیت موجود مصرف آب ( شرب ، کشاورزی ، صنعت و ... ) در حوزه فعالیت خود را احصاء و شناسایی و برای اصلاح و بهبود آن در قالب طرح ها و برنامه های زمان بندی کوتاه مدت و بلند مدت اقدام نمایند .

مدیر امور آب و فاضلاب شهری آران و بیدگل نیز در این جلسه ضمن تشریح عملکرد حوزه کاری خود تعداد چاه ها ی آب شرب شهر آران و بیدگل را 25 حلقه با آبدهی حدود250 لیتر بر ثانیه و میزان آب شرب دریافتی از خط زاینده رود را 35 لیتر بر ثانیه عنوان نمود.

حسین میرزاییان افزود: میزان آبدهی چاه ها  طی 10 سال اخیر از 14 لیتر بر ثانیه به 10 لیتر بر ثانیه کاهش یافته است .

وی تصریح کرد:  سرانه مصرف مشترکین در فصول گرم سال  با افزایش قابل توجه به 365 لیتر در شبانه روز می رسد و این میزان افزایش مصرف ،معادل کارکرد 13 حلقه چاه آب موجود امور آب و فاضلاب شهری آران و بیدگل با کارکرد 12 ساعت در روز می باشد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری آران و بیدگل ادامه داد: کارکرد چاه ها در تابستان  تا 22 ساعت در شبانه روز افزایش و منجر به کاهش بهره وری و آبدهی آنها می گردد و در صورت از مدار خارج شدن حتی یک چاه ، مشکلات عدیده از جمله قطعی آب برای مشترکین را به همراه دارد و رفع این مشکل و سایر مشکلات حوزه آب شرب ، نیازمند همفکری و مشارکت همه ادارات و مردم است .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری