امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۳۴۰
گروه : ورزشی » سایر
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۹
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
کوهنوردان آران و بیدگلی به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش به قله 3580 متری یخچال (بام استان همدان) صعود نمودند.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، تیم 35 نفره هیات کوهنوردی شهرستان آران و بیدگل متشکل از گروه‌های سلیمان صباحی، صبح صعود، تسنیم، سینا و بانوان انوشه به سرپرستی گروه صبح صعود در شامگاه روز پنج شنبه 4 آبانماه حرکت خود را به مقصد شهرستان همدان آغاز نمود و صعود خود را از ساعت 6:30 صبح روز جمعه 5 آبانماه و بعد از حرکت ازپاکوب و مسیر زیبای دره تا پناهگاه به بام استان همدان قله یخچال صعود نمودند.

صعود کوهنوردان آران و بیدگلی به بام استان همدان در هفته تربیت بدنی

لازم به دکر است قله یخچال در قسمت جنوبی سلسله جبال الوند همدان قرار دارد و مرتفع ترین بلندی الوند از شمال به قله 3413 متری تاریک دره و از سمت جنوب غربی به قله اردک مردک به ارتفاع 3486 متر و از سمت شرق به قله 2985 متری تخت رستم و بالاخره از سمت جنوب به قلل شاه نشین بزرگ و کلاه قاضی محدود می گردد و آبادی خاکو در قسمت شرقی آن قرار دارد.

مسیر صعود به قله : همدان تاریخی را به سوی دره مرادبیگ در جنوب غربی شهر پشت سرگذارده وارد آبادی دره مرادبیگ می شویم. از کوچه باغ های ده عبور کرده دره طولانی و پر آبی را به سوی غرب در پیش گرفته و به طور مستقیم از امتداد باغ های دره گذشته به چند اتاقک کوچک و مرتعی جالب و دیدنی در کنار آن می رسیم. چشمه های گوارای آب در نقاط مختلف دره به چشم می خوردند. در سمت چپ ما دره دیگری وجود دارد. ابتدا در شیب ملایم درون دره به تدریج ارتفاع گرفته از کنار چند چشمه دیگر می گذریم . سپس در مسیر پرپیچ و خمی بر ارتفاع ما افزوده می شود تا به چمن معروف قله یخچال که نام های گوناگون دارد، می رسیم. سپس از طریق یالی که از سمت غرب به خط الرأس می رسد اقدام به صعود می کنیم. این یال با عبور از امتداد قله تخت رستم پس از مدت زمانی کوتاه به بلندای قله 3580 متری یخچال می رسد.

صعود کوهنوردان آران و بیدگلی به بام استان همدان در هفته تربیت بدنی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری