امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل از ممنوعیت ورود خودروهای دو دیفرانسیل به کویر مرنجاب خبر داد.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، 'جواد صدیقیان' سه شنبه شب، بیان کرد: بر اساس دستور کتبی دادستان آران و بیدگل ورود موتورهای سنگین و خودروهای دو دیفرانسیل و تورهای فاقد مجوز رسمی به منطقه های گردشگری کویری این شهرستان ابوزیدآباد، سیازگه، یخاب، چاه عروس و به ویژه مرنجاب ممنوع است.

ورود خودروهای دو دیفرانسیل به کویر مرنجاب ممنوع شد

وی افزود: ین ممنوعیت بر اساس گزارش طرح شده از سوی اداره محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل در زمینه تخریب محیط زیست و منابع طبیعی توسط خودروهای دو دیفرانسیل و گروه های آفرود اعمال می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل بیان کرد: اعتراض مرتع داران، ساربان ها، سرنشینان خودروهای سواری، تورها و دفترهای خدمات گردشگری در زمینه پیشگیری از ادامه روند خسارت ها و تخریب های وارده به طبیعت زیبای منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب موجب این محدودیت شد.

او اضافه کرد: پنجشنبه و جمعه هفته گذشته بیش از یک هزار خودروی آفرود در قالب همایش آفرود سواران کشور به منطقه مرنجاب وارد شدند که این امر اعتراض شدید گروه های حامی محیط زیست، فعالان گردشگری و سایر گردشگران را به همراه داشت.

منطقه نمونه گردشگری مرنجاب در 50 کیلومتری شهر آران و بیدگل با برخورداری از جاذبه های تاریخی، طبیعی و اقلیمی چهار فصل و به نسبت معتدل یکی از زیباترین نقاط کویری اکشور محسوب می شود و سالانه نزدیک به 100 هزار نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی را میزبانی می کند.

*خبرنگار: حسین منصوری فر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری