امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۳۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ارائه خدمات بستری و سرپائی به بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی فقط در مراکز دولتی
به گزارش آران و بیدگل نیوز، دکتر مسلم آشوری مدیر سرپرستی بیمه سلامت  شمال استان اصفهان –کاشان اعلام کرد: سازمان بیمه سلامت دارای صندوق های بیمه ای از جمله صندوق کارکنان دولت ،سایراقشار(خانواده شهدا،جانبازان،مددجویان بهزیستی و.. )، روستائیان و شهر های کمتر از بیست هزار نفر جمعیت و صندوق بیمه سلامت همگانی می باشد که از اول آبان فقط بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی می توانند در مراکز دولتی خدمات بستری و سرپائی دریافت نمایند. این بیمه شدگان در صورت مراجعه به مراکز خصوصی هزینه آنها به صورت آزاد محاسبه خواهد شد.

ارائه خدمات به بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی در مراکز دولتی

 معاون مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با اعلام این خبر افزود: با اشاره به بند الف تبصره ۱۷ قانون بودجه ۹۶ که مقرر کرده ارائه بسته خدمات بیمه پایه برای کلیه اقشاری که بر اساس آزمون وسع به صورت رایگان تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار می‌گیرند، حتی‌الامکان از طریق نظام ارجاع، پزشک خانواده و در مراکز دانشگاهی باشد و بهره‌مندی از سطح خدمات بالاتر را مستلزم مشارکت مالی در پرداخت حق بیمه می باشد. این قانون اعلام می‌کند افرادی که از بیمه رایگان استفاده می‌کند باید به مراکز دانشگاهی مراجعه کنند و اگر می‌خواهند از سایر مراکز درمانی مانند مراکز خصوصی استفاده کنند باید در پرداخت حق بیمه مشارکت داشته باشند.

وی همچنین اعلام کرد: ارائه خدمات به بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی در بخش دولتی هیچ تغییری صورت نگرفته در بخش بستری10 درصدفرانشیز و بخش سرپایی فقط 30 درصد فرانشیزپرداخت می نمایند.

دکتر آشوری اشاره کرد:بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی در صورت تمایل می توانند با تغییر صندوق بیمه ای خود وبا پرداخت ماهیانه 20 هزارتومان برای هرنفر و سالانه 240 هزار تومان دفترچه بیمه ایرانیان دریافت و از خدمات بخش خصوصی و دولتی استفاده نمایند. این بیمه شدگان در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت طرف قراردادو با پرداخت مبلغ فوق تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار گیرند.

دکتر آشوری در پایان تعداد بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی را در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل 35 هزار نفر اعلام کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری