امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۴۰۵
گروه : اجتماعی » حوادث
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
شب گذشته، زلزله خفیف اما محسوسی، آران‌وبیدگل را لرزاند.
آران و بیدگل نیوز، زمین لرزه 7.3 ریشتری یکشنبه شب مرز میان ایران و عراق در استان کرمانشاه را به لرزه در آورد. مرکز این زمین لرزه "ازگله " در نزدیکی مرز بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در رابطه با آخرین آمار جانباختگان حادثه زمین لرزه، تعداد جانباختگان را تا ساعت ۸ صبح امروز، ۲۰۰ تن اعلام نمود.

این زمین لرزه در استان‌های تهران، مرکزی، همدان ،ایلام، قزوين ، قم،آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان و خوزستان، لرستان، کرمانشاه و شمال استان اصفهان(کاشان و آران و بیدگل) نیز احساس شد.

مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک تهران، مرکز این زلزله را ازگله استان کرمانشاه و قدرت آنرا 7.3 ریشتر و در عمق 11 کیلومتری از سطح زمین اعلام نمود.

 مرکز لرزه‌نگاری استراليا این زلزله را با قدرت 7.4 ریشتر و عمق 52 کلیومتری زمین، در فاصله 32 کیلومتری نقطه مرزی ایران و عراق گزارش کرده است.

 مرکز لرزه‌نگاری آمریکا قدرت این زمین لرزه را 7.3 ریشتر و عمق آن را در فاصله 25 کیلومتری از سطح زمین و مرکز آنرا در 30 کیلومتری جنوب غربی حلبچه عراق اعلام کرده است.

شایان ذکر است، در گذشته، زلزله ای که خرابی زیادی در آران و بیدگل به بار آورده است، در تاریخ ۱۸خرداد ۱۱۳۴ با ۵/۹ ریشتر به وقوع پیوسته است که در این حادثه 600 خانه تخریب و نزدیک ۱۲۰۰ نفر کشته شده اند که چیزی حدود ۱۰ درصد جمعیت آن زمان شهر را شامل می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری