امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۴۵۴
گروه : اجتماعی » سایر
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ما از زمین برمی‌آییم و به زمین بازخواهیم گشت. مراقبت از خانه‌ی خود، یکی از کارهای روزانه‌ی ماست.
آران و بیدگل نیوز، چندی پیش در جریان تهیه‌ی گزارش دخانیات، از فروشندگان این قلم جنس، شنیدیم که فروش ذغال خوب، برای قلیان خوب، جهت رونق‌بخشیدن به دورهمی‌ دوستان خوب، رواج بسیار خوبی یافته است و کسی هم به این نوع خرید و فروش بی‌رویه نظارت چندانی ندارد.
قطع بی‌رویه درختچه‌هایی که در بیابان به‌منظور اجرای تکنولوژی کاشت درخت در زمین‌های خشک، بیابانی، سنگلاخ و کوهستانی بدون استفاده از انرژی و آبیاری است، به معضلی جدی تبدیل شده اما انگار گوش شنوایی که به این اعتراضات بپردازد و دردی را دواکند یافت می‌نشود!

زمین خانه‌ی ماست

در ادامه‌ی این اتفاق تلخ، جوانان خودجوش و فعال، خود دست‌به‌کارشده و با استقبال و استقلال کامل، به امر تهیه‌ی مواد مورد نیاز خود می‌پردازند تا تفریح و تفرجشان، دغدغه‌ی مالی کمتری داشته باشد.
نابود شدن پوشش گیاهی کویر، توسط قاچاقچیان، دردی است که سال‌ها بعد ضربه‌ای غیرقابل جبرانِ آن، گریبان فرزندان ما را خواهد گرفت.

بهره‌برداری از انرژی‌های پاک مانند سلول‌های خورشیدی، مساله‌ی مهم دیگری است که با عدم برنامه‌ریزی صحیح، طی این سال‌ها به سرانجام نهایی مثبتی نرسیده است.

مساله‌ی جالب توجه دیگر اینکه بسیار دیده‌ایم و شنیده ایم کویر دوست‌داشتنی ما که الحق و الانصاف نعمت گرانبهایی است که خداوند مهربان در اختیار منطقه‌ی ما گزارده، توسط مسافران خارجی و داخلی پاکیزه‌تر نگهداری می‌شود تا بومیان منطقه که در تمیزی و مراقبت از این گنج گرانبها بی‌توجه و بی‌تفاوتند.

نسل‌های آینده ما را مورد بازخواست قرارخواهند داد اگر در حفظ میراثی که برایشان خواهیم گذاشت، سعی و تلاش موثری نکرده باشیم.

امروز را به نام جشن گیاه‌آوری و روز زمین پاک مزین کرده‌اند.
باشد که در ما و آن‌ دسته از مسئولانی که از دستشان کارها ساخته است و ریاست امور را به عهده دارند، اثرکند و آستین همت بیش از پیش بالازنیم و به فکر زادگاه اصلی خود باشیم!
ایدون باد!

*فهیمه مسیبی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری