امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل از کشف و ضبط 1/1 تن چوب تاغ قاچاق و دستگیری ۲ متخلف در این شهرستان خبر داد.
آران و بیدگل نیوز، رضا شفیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ای بی نیوز اظهار داشت: بر اساس گزارش های دریافتی یک قاچاقچی چوب تاغ در محدوده جنگل های فخره ابوزیدآباد آران و بیدگل در روزهای گذشته اقدام به قطع گسترده درختان و انتقال به یک انبار در شهرک کارگاهی در کاشان کرده بود.

کشف بیش از ۱ تن چوب تاغ در آران و بیدگل/دستگیری ۲ نفر و توقیف خودروی پراید

  وی افزود: امروز با حکم دادستان آران و بیدگل ، همکاری نیروی انتظامی کاشان و یگان حفاظت آران و بیدگل در عملیاتی 800 چوب قاچاق تاغ تلمبار شده و خودروی پراید حاوی 300 کیلوگرم چوب تاغ در این کارگاه واقع در شهرک امیرالمومنین کاشان کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به کشف یک کوره زغال در این کارگاه گفت: 2 نفر متخلف به همراه یک دستگاه خودروی پراید و محموله کشف شده، تحویل مراجع قضایی شده است.

او با اشاره به کاهش 50 درصدی قاچاق چوب در سال 96 نسبت به سال پیش از آن در این شهرستان بیان کرد: افزایش جریمه قطع هر اصله درخت به 30 میلیون ریال، افزایش گشت های منابع طبیعی و متلاشی شدن چند گروه سابقه دار قاچاقچی از جمله علت های این کاهش چشمگیر است.

شفیعی اضافه کرد: متخلفان در شرایطی به قاچاق چوب می پردازند که به دلیل اقلیم کویری منطقه، نگهداری از این جنگل های دست کاشت بیابانی جهت جلوگیری از هجوم شن های روان اهمیت بسیار زیادی دارد و از سال های پیش از انقلاب در زمینه ایجاد این جنگل ها فعالیت می شود.

وی تصریح کرد: سال گذشته 10 تن چوب تاغ در آران و بیدگل کشف شد و 20 نفر از قاچاقچیان به همراه محموله ها در 15 عملیات جداگانه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان آران و بیدگل با 605 هزار هکتار وسعت دارای 103 هزار هکتار کانون بحران و یکی از مناطق در معرض خطر فرسایش بادی و توفان های ماسه ای کشور محسوب می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری