امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۴۵۹
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در راستای گرامیداشت روز زمین پاک (دوم اردیبهشت) تعدادی از انجمن‌های زیست‌محیطی درمعیت دوستان اداره حفاظت محیط زیست از محل جمع آوری و تفکیک و بازیافت زباله‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل واقع در حوزه‌ی بخش ابوزیدآباد بازدید کردند.
به گزارش آران و بیدگل نیوز، در مراسم بازدید انجمن‌های زیست‌محیطی از محل جمع‌آوری و تفکیک زباله‌ها، ابتدا آقای مهندس بارانی؛ مدیر این واحد در مورد مراحل فعالیت‌های این مجموعه مطالبی را بیان داشتند.

بازدید امروز از واحد  پسماند ( زباله های) شهرستان های کاشان وآران وبیدگل

در این مجموعه واحدهای تفکیک و بازیافت زباله، فرآوری کمپوست و محل دفن زباله مشغول به فعالیت است و بخشی هم به جمع‌آوری شیرابه‌ها و زباله‌های عفونی و بیمارستانی اختصاص دارد.

در مورد واحدپسماند و بازیافت شهرستان کاشان و شهرستان آران وبیدگل نکات زیر قابل ذکر است:
وزانه 230 تُن زباله وارد این مجموعه می‌شود که 160تُن آن مربوط به شهر کاشان، حدود40 تُن آن مربوط به شهر آران و بیدگل و بقیه مربوط به سایر شهرها و روستاهای اطراف می‌باشد.
ساخت این مجموعه با همکاری شهرداری‌های دو شهرستان انجام شده و شهرداری هر شهر مسئول زباله‌های خود است تا آن را به این محل انتقال دهد.
وسعت کل این مجموعه در حدود 140 هکتار است و ترکیب زباله ها در فصل‌های مختلف تغییر می‌کند.
35 درصد زباله‌ها درمحل دفن می‌شود و به‌ازای هر کیلو زباله‌ی وارده شده به این مجموعه، مبلغ 20 تا 22 تومان دریافت می‌شود.
روزانه 2/5 تُن زباله‌ی بیمارستانی در کاشان و حدود 300 تا 500 کیلوگرم زباله  در شهرستان آران وبیدگل، با رعایت اصول علمی و استاندارهای لازم دفن می‌شود که زحمات مدیران و کارکنان این مجموعه قابل قدردانی است.
باتوجه به این مسایل، امید آن می‌رود مردم با تغییر رفتار در کاهش تولید زباله و تفکیک آن در محل و همچنین همکاری با شهرداری‌ها وظایف خود را در این زمینه انجام دهند.
البته بخشی از این وظایف به‌عهده‌ی آموزش و پرورش، شهرداری‌ها، ادارات صنعت و معدن در زمینه‌ی آموزش و فرهنگ‌سازی شهروندان و صاحبان صنایع است.
نظارت بهتر بر بهداشت کارگران و کارکنان این واحد در جهت سلامتی ایشان و گسترش بیشتر فضای سبز و درختکاری در اطراف این مجموعه، از مسایل مهمی است که باید مورد توجه مسئولان امر قرارگیرد.

به امید تحقق زمین پاک درجهت حفظ طبیعت و ادای مسئولیت شهروندی

روابط عمومی انجمن حافظان محیط زیست و گردشگری شهرستان آران و بیدگلارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری