امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۴۶۳
گروه : اجتماعی » سایر
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
از ماست که بر ماست
ناسپاسی در برابر نعمت‌های الهی باعث تبدیل نعمت به نقمت می شود و بیش‌تر از فایده برای ما ضرر به بار خواهند آورد.
آران و بیدگل نیوز، مهم‌ترین، ساده ترین و اصلی‌ترین ناسپاسی در برابر نعمت‌ها، عدم مدیریت و استفاده ناصواب از آن نعمت‌هاست.
 به حول و قوه الهی در روزهای اخیر به دنبال حضور سامانه های باران زا  در منطقه تشنه و کویری شهرستان ما، بارندگی های خوبی بارید.
هم شور و نشاط آفرید و هم کویر تشنه را سیراب کرد. اما در برخی موارد، همین بارندگی  باعث ایجاد مشکلات نظیر آب گرفتگی معابر، تجمع آب در اماکن پر تردد و... شد که در پی آن، هم منظره‌ی عمومی شهر ناخوشایند شد و هم باعث ایجاد نارضایتی برای شهروندان گردید.
همه‌ی این مشکلات مربوط به شهرداری نیست. در برخی از این آب‌گرفتگی‌ها شهرداری مقصر است و در برخی دیگر شهروندان و در برخی هم شهرداری و هم شهروندان.
آب حاصل از باران باید به منابع زیرزمینی هدایت شود و باعث افزایش حجم آب‌های زیر زمین شود. اگر این آب‌ها در روی زمین باقی بماند، به مرور زمان تبخیر می‌شود و نفع چندانی برای ما ندارد. این مورد غیر از مشکلات آلودگی‌ و کندی عبور و مرور است.شکر نعمت، نعمتت افزون کند...

در تصویر بالا چون تجمع آب در وسط کوچه و مشترک بین  چندین خانه است، مقصر ساکنین آن کوچه هستند که با بی‌تفاوتی نسبت به این مشکل از کنار آن عبور می کنند و منتظرند خود به خود مشکل حل شود و یا شخصی دیگر آن را حل کند. در حالی که با حفر چاه و یا باز کردن راه چاه موجود (!!!!) این  تجمع تب اصلا اتفاق نمی‌افتد.

شکر نعمت، نعمتت افزون کند...

 در این عکس هم مقصر شهرداری است.
چراکه میدان مکان عمومی است و شهرداری باید نسبت به زیرسازی و به‌سازی آن اقدام کند و آب‌های جاری را به چاه یا منطقه مناسب هدایت کند.

شکر نعمت، نعمتت افزون کند...

در عکس بالا  هم شهردای مقصر است و هم ساکنین ساختمان.
محل تجمع آب محدوده‌ی مشترک بین خیابان و محوطه‌ی ساختمان است که با پیگیری ساکنین و همکاری شهرداری این مشکل نیز رفع می‌شود.

با نگاه منصف و سازنده می‌توان همه‌ی مشکلات و کاستی‌ها را جبران کرد به شرط آنکه همه‌ی ما احساس مسئولیت کنیم و توپ را در زمین همسایه نیندازیم.

*حبیب‌اله محمدی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری