امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۵۱۷
گروه : اجتماعی » سایر
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
زمانی که فرمانده و سرباز در کنار هم می نشینند
ضیافت سربازی به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی در پادگان شهید کبریایی ارتش برپا شد.
ضیافت سربازی به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی

ضیافت سربازی به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی در پادگان شهید کبریایی ارتش برپا شد. 
شب میلاد حضرت امام حسن مجتبی بود که ضیافت سربازی در پادگان شهید کبریایی ارتش برپا شد. در این ضیافت ، فرمانده و سرباز در کنار هم نشستند و با هم افطار کردند. تعدادی از کهنه سربازان هم بودند. آنهایی که چندین سال در مناطق مختلف ایران چه در دوران دفاع مقدس در جبهه ها و چه در زمان صلح به این مرز و بوم خدمت کرده و اینک در جرگه بازنشسته در سنگر قدیمی خود و در کنار همرزمان خود حاضر شده بودند.
جو صمیمی و ساده و پرهیاهویی بود. وضعیتی که به ندرت میتوان شبیه آنرا در جایی مشاهده کرد. صداقت ، سادگی و صمیمیت در کنار هم و با هم آمیخته بود.
فرماندهان در کنار سربازان امروز و سربازان دیروز ، با هم نماز خواندند و افطار کردند. هم دیدار تازه کردند و هم ناگفته ها را بازگو کردند.
تفاوتی بین آنها نبود. همه سرباز بودند ، سرباز دیروز ، سرباز امروز ، سرباز وظیفه و سرباز پایور. تنها تفاوت قابل رویت در آنها موی سفید بزرگترها بود که به نقد جوانی خریده بودند و کوله بار تجربیات بود که مملو بود از تجربیات تعلخ و شیرین ایام جوانی. نماز را با هم خواندند و سفره افطاری پهن شد و همه در کنار هم یا یک نوع غذا افطار کردند. این سفره رنگین نبود ، یک رنگ بود و ساده اما طراوت و  نشاط در آن موج میزد.
قبل از نماز و افطار فرمانده به رسم پاسداشت خدمت پیشکسوتان از آنان تقدیر کرد و عکس یادگاری گرفتند. ضیافت خوبی بود و تصویر این ضیافت در ذهن جوانان آینده ساز برای همیشه یادگاری ماند. آنچه از این ضیافت برداشت میشد این بود که هیچ چیز بهتر از صداقت و سادگی نیست.
هر که باشی و در هر پست و مقام و لباسی که باشی باید خودت باشی.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری