امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۵۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
گزارشی از بحران بی آبی در آران و بیدگل
فرماندار آران و بیدگل گفت: با وجود بارندگی های اردیبهشت ماه امسال هنوز بحران بی آبی در آران و بیدگل جدی است .
بحران بی آبی در آران و بیدگل جدی است

به گزارش ای بی نیوز ، ابوالفضل معینی نژاد روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران آران و بیدگل افزود: بارندگی 68 میلی متری اردیبهشت ماه شهرستان فرصتی برای تقویت سفره های زیرزمینی بود ولی با وجود این بارندگی نمی توان ذخیره منابع آبی شهرستان را خوشایند بدانیم و هنوز در بحران کم آبی به سر می بریم .
وی بیان کرد: وقوع سیلاب و بارندگی های شدید ماه اخیز یک فرصت و یک تهدید برای همه دستگاه های اجرایی و عضو مدیریت بحران این شهرستان بود.
معینی نزاد این اتفاق را یک کارگاه آموزشی برای سنجش ادارات از بهره مندی امکانات و تجهیزات در مقابله با بحران برشمرد و افزود: ناهماهنگی ادارات و عدم استفاده صحیح از تچهیزات و امکانات موجود در وقوع حوادث غیر مترقبه پذیرفتنی نیست.
معینی نزاد مدیریت و هنر استفاده از امکانات موجود در مقابله با بحران را مهم برشمرد و خاطرنشان کردحضور بخش غیردولتی و مردمی بودن در مقابله با سیلاب اخیر در شهرستان یکی از نقاط قوت این حوادث بود.
رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان نیز در اامه این نشست گفت: کل بارش دو فصل پاییز و زمستان سال زراعی 96-97 آران و بیدگل که در شرایط نرمال می بایست 65 میلی متر باشد تنها به 43.9 میلی متر رسید که نسبت به سال قبل خود 10درصد و نسبت به بلند مدت 33درصد کاهش داشته است و در فروردین ماه 7.8درصد بارندگی داشته که شرایط نرمال این ماه 16.5 میلی متر است.
عباس ارغوانی افزود: در اردیبهشت شرایط متفاوتی به وقوع پیوست به طوری که در اردیبهشت با 13 روز بارانی ، رکورد بیشترین روز های بارانی اردیبهشت ماه سال های گذشته آران و بیدگل شکسته شد.
وی ادامه داد: در این ماه رکورد بیشترین بارش در ماه های اردیبهست با مقدار 68.9 میلی متر در کل دوره آماری ثبت شد که این مقدار خود 72درصد کل بارش سال زراعی جاری را در خود داشت.
ارغوانی همچنین به مقایسه بارش آران و بیدگل از ابتدای سال زراعی تا 12خرداد سال جاری پرداخت و گفت بارش تجمعی سال زراعی 96-97 آران و بیدگل تا 12خرداد 125.6 میلی متر است که تا این تاریخ در سال قبل زراعی 88.8 میلی متر و در بلند مدت 95 میلی متر بوده است که نسبت به سال قبل 41 درصد افزایش و نسبت به بلند مدت 32 درصد افزایش بارندگی داشته است.
رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان اعلام نمود: تا سال قبل میانگین بارش بلند مدن آران و بیدگل 93.1 بود اما با بارش های امسال این میانگین به 95 تبدیل شد و این در حالی است که هنوز 4 ماه از سال زراعی جاری باقی مانده است.
فرماندار آران و بیدگل گفت: با وجود بارندگی های اردیبهشت ماه امسال هنوز بحران بی آبی در آران و بیدگل جدی است .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری