امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ترمیم خانه تاریخی اسمائیلی آغاز شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: عملیات بازسازی و مرمت خانه تاریخی اسمائیلی در آران و بیدگل آغاز شد .
مرمت خانه تاریخی اسمائیلی آران و بیدگل آغاز شد

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: عملیات بازسازی و مرمت خانه تاریخی اسمائیلی در آران و بیدگل آغاز شد .
مجید نوری در گفتگو با خبرنگار ای بی نیوز گفت: در این فاز از مرمت که از امروز آغاز شده ، استحکام بخشی ، مرمت دیوارها و تاسیسات انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: برای این عملیات مرمت 1میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات متوازن استانی توسط اداره کل مبراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری پیش بینی شده بود.
وی تصریح کرد: خانه تاریخی اسمائیلی مربوط به دوره قاجار است که در محله مختص آباد واقع شده و در تاریخ 19 مرداد 1384 با شماره ثبت 12966 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
نوری بیان کرد: خانه تاریخی اسمائیلی حدود 900متر مربع مساحت دارد و معماری این بنای تاریخی از خشت و آجر شامل حیات مرکزی با فضای سرپوشیده در چهارطرف اتاق و ایوان است.
به گزارش ای بی نیوز ، شهرستان آران و بیدگل با پیشینه تاریخی چندهزار ساله و با دارا بودن دوره های مختلف معماری و شهرسازی نمایانگر معماری و مناطق کویری و بیابانی است که با 125 اثر تاریخی ثبت شده ملی ، پس از شهرهای اصفهان و کاشان رتبه سوم استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری