امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اجراسازی طرح های آبخیزداری نیازمند اعتبار است
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل با اشاره بر لزوم اجرای طرح های آبخیزداری جهت حفاظت از منابع آبی گفت: اجرای طرح های آبخیزداری در این شهرستان بیش از ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
اجرای طرح های آبخیزداری آران و بیدگل ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

رضا شفیعی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ای بی نیوز با اشاره به خسارت ۲۰ میلیارد ریالی سیلاب ها و تگرگ های اخیر به مراتع شهرستان افزود: اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح های آبخیزداری در مناطق بالادستی بخش کویرات  و بخش مرکزی در این شهرستان مورد نیاز است که منشا سیلاب های اخیر هستند.
وی ادامه داد: همچنین باید لایروبی بندهای سنگی و سیمانی در این شهرستان انجام شود که این لایروبی هم نیازمند ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار است.
وی بیان کرد: هم اکنون ۵۰ بند سنگی و سیمانی و حدود ۱۲ بند خاکی جهت پخش سیلاب در این شهرستان موجود است که بیشتر آنها در منطقه یخاب قرار دارند که نقش بسزایی هم در حفاظت از منابع آبهای منطقه دارند.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل خاطرنشان کرد: با اجرای طرح های آبخیزداری حجم وسیعی از روان آب ها که موجب فرسایش خاک و ایجاد سیلاب در منطقه می شود قابل کنترل خواهد بود و آب های زیرزمینی نیز تغذیه می شود. 
شفیعی تصریح کرد: با توجه به خشکسالی متوالی اجرای طرح های آبخیزداری در آران و بیدگل ضروری است بطوریکه در سال های اخیر هم اقداماتی برای مهار روان آبهای سرگردان صورت گرفته که ناکافی است.
به گزارش ای بی نیوز، شهرستان آران و بیدگل دارای  374 هزار هکتار مرتع، 103 هزار کانون های فرسایش بادی و 120 هزار هکتار  جنگل دست کاشت تاغ است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری