امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رهاسازی فلامینگو در آران و بیدگل
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل گفت: یک قطعه فلامینگو پس از تیمار در این شهرستان رها سازی شد.
یک قطعه فلامینگو در آران و بیدگل رهاسازی شد

به گزارش ای بی نیوز "اللهیار دولتخواه" روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این پرنده توسط یک از دوستداران محیط زیستی شهرستان در حالیکه خسته و ناتوان بوده، پیدا شده و پس از تیمار و مراقبت در منزل و بهبودی نسبی تحویل اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل می شود.

وی ادامه داد : پس از بررسی و پیگیر سلامت جسمی فلامینگو توسط یگان حفاظت ، این پرنده در یکی از آبگیریهای دائمی منطقه توسط این اداره رها سازی و به طبیعت بازگردانده شد.
دولتخواه با اشاره به مشارکت خوب دوستداران محیط زیست برای بازگرداندن گونه های مختلف پرندگان و جانواران به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تاکید کرد : رسانه ها نقش موثری در نهادینه کردن فرهنگ دوستی با طبیعت و محیط زیست دارند . 
وی در پایان از شهروندان خواست هرگونه تخلف در خصوص شکار، نگهداری و خرید و فروش پرندگان وحشی را به محیط بانان گزارش کنند. 
به گزارش ای بی نیوز ، فلامینگو پرنده‌ای است آبچر با بدنی بسیار کشیده و پر و بالی به طول یک ونیم متر با پاهای بلند و منقاری منحنی و گردنی بلند خمیده به رنگهای سفید و صورتی که وقت استراحت روی یک پا می ایستد و بصورت گله ای زندگی می کند .
شهرستان آران و بیدگل دارای یک پناهگاه حیات وحش است که این منطقه در شمال شرقی شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل واقع است.
پوشش گیاهی بسیار مناسب، منابع آبی فراوان و وجود چشم اندازهای بسیار زیبا و منحصر به فرد از جمله ویژگی های پناهگاه حیات وحش یخاب است که این ویژگی ها سبب شده که این منطقه زیستگاه گونه های جانوری همچون کل و بز، قوچ و میش، جبیر، گرگ، کفتار، گربه شنی، کاراکال و خرگوش باشد.
این منطقه همچنین زیستگاه پرندگانی همچون عقاب طلایی، سارگپه، بالابان، دلیجه، هوبره، کبک، تیهو، باقرقره و دودوک و خزندگانی همچون افعی شاخدار ایرانی، مار جعفری، تیر مار، شتر مار شیرازی، مار قیطانی، بزمجه، جکوی دم پهن کایزرلینگ، آگامای استپی و آگامای سروزغی دم سیاه است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری