امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
محیط زیست
به بهانه جمع آوری زباله های سطح شهر ، یکی از برنامه هایی که روزانه در سطح شهر توسط واحد خدماتی شهرداری نواحی 1 و 2 و همکاری واحد بازیافت (پسماند) معاونت خدمات شهرداری آران و بیدگل انجام می شود .
هفته محیط محیط زیست گرامی باد .

پرتال خبری تحلیلی آران و بیدگل (abnews.ir): جمع آوری زباله های شهری وظیفه ای است که لازم است از مجموعه نیروهایی که این کار را انجام می دهند؛ قدردانی وتشکر به عمل آید.
ولی موضوع بنده در مورد نحوه قرار گیری سطل های زباله در گوشه و کنار شهر است که البته هزینه های زیادی هم برای آن صرف شده است.
ولی بعضا مشاهده می شود در نقاطی از شهر این سطل ها بافاصله زیاد از هم قرار گرفته است و در بعضی محله ها و مناطق چند سطل در فاصله کمی ازهم قرار گرفته شده است و بعضا شهروندان این سطل ها را به سلیقه خود جابجا می کنند و توجیه ایشان این است که قرار گرفتن این سطل ها باعث بوی نامناسب و تجمع برخی حیوانات و حشرات به خصوص مگس ها می شود و افراد از هر نقطه ای از شهر زباله های خود را در طول مسیر حرکت داخل این سطل هامی اندازند ولی شهروندان هم باید وظایف شهروندی خود را به نحو مطلوب انجام دهند.
ازجمله:
1_ زباله های خود را حتی المقدور تفکیک نمایند ( زباله های خشک و تر). 
2_ زباله های خشک را طبق مکان بندی و روزهای مشخص شده و یا در محل کانکس های تحویل بازیافت میدان سپاه و بسیج ویا تحویل ماشین های مخصوص این کار انجام دهند.
3-زباله های خود را در ساعت 9 یا 10 شب به بعد در نایلون های دربسته قرار داده و درون سطل ها قرار دهند.
4- سعی نمایند زباله های تر از جمله تفاله چای و ضایعات گوشت ومرغ و مواد نم دار را همراه با آب آن در داخل سطل ها قرار ندهند تادر این هوای گرم بوی بد آن ساکنان نزدیک محل واقع شده این سطل ها و ماموران جمع آوری بازیافت را مورد آزار قرار ندهد.
5- سطل های زباله را براساس سلیقه خود جابجا نکنند بلکه اگر مورد تخلفی در عدم رعایت بهداشتی مشاهده کردند با واحد بازیافت شهرداری آران و بیدگل تماس گرفته و اطلاع دهند.
6_ به سطل ها که برای آن هزینه های زیادی و با بودجه خود شهروندان تهیه شده است صدمه و آسیب نرسانند و به زمین های متروکه هدایت نکنند.

همه ما به عنوان یک شهروند باید خود را مانند ساکنان اطراف این سطل ها بدانیم و آنچه را برای خودمان نمی پسندیم برای دیگران هم پسندیده ندانیم.
شهروندی امروز دارای اصول و معیارهایی است که باید در عمل و رفتار عملی خود نشان دهیم.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یکی از مردم شهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
0
0
واقعا کاربد ی است که مردم زباله های تر را درون بشکه ها می اندازند .یکی از این بشکه ها نزدیک خانه ما هست .به همین خاطر بوی بدی دارد.خدا به ماموران شهرداری که این بشکه ها را جمع میکنند رحم کند
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری