امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۷
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رهاسازی عقاب طلایی در آران و بیدگل
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل گفت: یک قطعه پرنده عقاب طلایی پس از مداوا در این شهرستان رهاسازی و به دامان طبیعت بازگشت.
یک قطعه عقاب طلایی در آران و بیدگل رهاسازی شد

پرتال خبری تحلیلی آران و بیدگل (abnews.ir): الهیاری دولتخواه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ای بی نیوز افزود: این پرنده شکاری توسط یک دوستدار محیط زیست شهرستان آران و بیدگل تحویل ماموران یگان حفاظت این اداره شده بود ، که پس از مداوا و اطمینان از سلامتی آن در طبیعت رهاسازی شد.
وی با قدردانی از اقدام این دوستدار محیط زیست اظهار کرد: بازگشت دوباره این گونه پرندگان به طبیعت می تواند گامی مهم برای برای سپری کردن چرخه طبیعی زندگی و تداوم حیات برای این پرندگان باشد.
دولتخواه با اشاره به مشارکت خوب دوستداران محیط زیست برای بازگرداندن گونه های مختلف پرندگان و جانوران به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تاکید کرد: رسانه ها نقش موثری در نهادینه کردن فرهنگ دوستی با طبیعت و محیط زیست دارند.
وی در پایان از شهروندان خواست هرگونه تخلف در خصوص شکار ، نگهداری و خرید و فروش پرندگان وحشی را به محیط بانان گزارش کنند.
عقاب طلایی (Golden eagle) با نام علمی (Aquila chrysaetos) ، از خانواده (Accipitrida) بوده و یکی از باشکوه ترین پرندگان شکاری در دنیا به شمار می رود که اندازه طول بدن آن 75 تا 83 سانتیمتر و پهنای دو بال آن بین 190 تا 230 سانتیمتر است.
زیستگاه این نوع پرنده کوهسارهای کم گیاه و خشک و گاهی جنگل های کوهستانی ، صخره های ساحلی و دشت ها است که روی لبه پرتگاه ها و گاهی روی درخت آشیانه می سازد و از جمله پرندگان بومی ایران است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری