امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۵۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
افتتاح پایگاه تاریخی ویگل
آیین افتتاح و معارفه سرپرست پایگاه میراث فرهنگی محوطه تاریخی ویگل و معارفه سرپرست این پایگاه با حضور فرماندار آران و بیدگل، مدیر کل امور پایگاه های میراث فرهنگی کشور و جمعی از مسئولان شهرستان در محل دفتر فرماندار برگزار شد.
آیین افتتاح و معارفه سرپرست پایگاه میراث فرهنگی محوطه تاریخی ویگل برگزار شد

پرتال خبری تحلیلی آران و بیدگل (abnews.ir): آیین افتتاح پایگاه میراث فرهنگی محوطه تاریخی ویگل و معارفه سرپرست این پایگاه با حضور فرماندار آران و بیدگل، مدیر کل امور پایگاههای میراث فرهنگی کشور و جمعی از مسئولان شهرستان در محل دفتر فرماندار برگزار شد.
در این آیین اسداله جودکی به عنوان سرپرست پایگاه میراث فرهنگی محوطه تاریخی ویگل آران و بیدگل معرفی شد .
فرماندار آران و بیدگل در این مراسم با تاکید بر توسعه حوزه گردشگری اظهار داشت: امیدواریم با افتتاح این پایگاه، فصل نوینی از گردشگری و بهره مندی از ظرفیتهای گردشگری صورت گیرد.
ابوالفضل معینی نژاد، همجواری شهرستان آران و بیدگل با کاشان را فرصتی مغتنم برای بهره گیری از گردشگری برشمرد و افزود: افتتاح اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان آران و بیدگل نشان از آینده درخشان در حوزه گردشگری این شهرستان است.
وی ادامه داد: امروزه پرداختن به موضوع گردشگری به عنوان یک صنعت درآمدزا مطرح است و در موضوعات اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی ظرفیتهای بسیار خوبی وجود دارد.
مدیرکل امور پایگاه های میراث فرهنگی کشور نیز در این مراسم گفت: در حال حاضر ۷۰ پایگاه ملی در کشور وجود دارد که ۴۲ پایگاه به ثبت جهانی رسیده اند و به صورت مجموعه ای اداره می شوند.
فرهاد عزیزی افزود: میزان اعتبار اختصاص یافته به این پایگاه ها در سال از ۶۰۰ میلیون تومان تا ۸ میلیارد تومان، با توجه ارزش و وسعت مکان میراثی آن متغیر است.
وی با اشاره به اینکه سایت تاریخی ویگل که مربوط به عصر ساسانی در آران و بیدگل است گفت: پایگاه میراث فرهنگی ویگل افتتاح شد و امیدواریم با برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلندمدت بتوانیم زیرساخت های گردشگری و حفاظتی آن رافراهم کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری