امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۵۷۸
گروه : اجتماعی » سایر
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آران و بیدگل
نخستین جشنواره خربزه سفید در سفید شهر قطب تولید خربزه آران و بیدگل برگزار شد.
برگزاری نخستین جشنواره خربزه سفید

پرتال خبری تحلیلی آران و بیدگل (abnews.ir): رئیس شورای اسلامی سفید شهر، هدف از برگزاری جشنواره را آشنایی بیشتر شهروندان به ویژه جوانان با آیین‌ها و سنت‌ های قدیمی و اصیل ایرانی و حمایت از تولیدات محلی اقوام ایرانی اعلام کرد و گفت در حاشیه این جشنواره صنایع‌دستی، غذا‌های سنتی ایرانی، دم نوش‌ ها و دارو‌های گیاهی در 20 غرفه به نمایش گذاشته شد.
حسن نظری اجرای موسیقی محلی و مراسم‌های آیینی اقوام ایرانی به همراه برنامه‌های شاد و مفرح با حضور هنرمندان و سخنرانی کارشناسان سبک زندگی اسلامی رااز برنامه های جنبی این جشنواره اعلام کرد.
سیدمحمد ساداتی نژاد، مدیرعامل انجمن دوستداران میراث فرهنگی سفیدشهر هم با اشاره به سابقه دیرین کاشت خربزه در منطقه سفیدشهر و استقبال جهانگردان و گردشگران اروپایی و ثبت طعم و مزه خوب آن در کتاب سفرنامه های خود گفت: سابقه و تخصص مردمان این دیار در کاشت با کیفیت خربزه و هندوانه باید به عنوان یک میراث فرهنگی حفظ شود.
وی خربزه های شاه آبادی، نصرآبادی، نارنجی، دستمبو، برگشتی، گرمک، سیاه پوست، برگ نی، پوست ماری، تخم قند، صابونی، بومی، ریش بابا و هشت خط را از انواع خربزه تولیدی سفیدشهر برشمرد. 
سفیدشهر بیش از 500 هکتار مزرعه طالبی و خربزه دارد که در شرایط عادی از هر هکتار 40 تن محصول برداشت می شود اما امسال به علت خشکسالی و رگبارهای اردیبهشت 90 درصد محصول نابود شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری