امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
واحد های آلاینده آران و بیدگل
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل گفت: پرونده ۱۰ واحد آلاینده زیست محیطی این شهرستان از ابتدای امسال تا کنون به مراجع قضایی ارجاع شد.
پرونده 10 واحد آلاینده آران و بیدگل به مراجع قضایی ارجاع شد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): به گزارش ای بی نیوز الهیار دولتخواه روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: بدنبال اخطاریه های این اداره ، واحدهای آلاینده که تا مهلت مقرر نسبت به رفع آلودگی اقدام نکرده بودند ، پس از اعلام جرم و تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند تا اقدام مقتضی جهت تعطیلی یا پلمب آنها صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر واحدهای آلاینده کوره های آجرپزی بوده افزود: از ابتدای امسال تا کنون هم یک واحد صنعتی رنگرزی به علت عدم توجه به اخطارها و رفع آلودگی پلمب شد که پس از رفع آلودگی و تایید این اداره رفع پلمب شد.

وی تصریح کرد: با تمامی واحدهای تولیدی و خدماتی حوزه استحفاظی اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل در صورت عدم رعایت مسائل زیست محیطی و ایجاد آلودگی و عدم رعایت قوانین و مقررات محیط زیست برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

برخورد با صنایع آلاینده طبق مواد 14، 15 و 16 قانون کاهش آلودگی هوا و اصل 50 قانون اساسی به منظور حفظ حقوق شهروندی و سلامت مردم صورت می گیرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل در بخش دیگری از سخنان خود از رهاسازی ۴ مورد از پرندگان نادر و ارزشمند از ابتدای سال جاری تا کنون در این شهرستان خبر داد و گفت: مردم و دوستداران محیط زیست در این شهرستان همکاری بسیار خوبی در زمینه حفاظت از محیط زیست دارند که جای تقدیر و تشکر دارد.

دولتخواه همچنین از پر شدن ظرفیت چاله زباله در این شهرستان خبر داد و گفت: دفن روزانه بیش از ۲۰۰ تن از زباله های مناطق کاشان و آران و بیدگل در این منطقه موجب نگرانی های زیست محیطی شده است.

وی مساحت چاله زباله را ۱۴۰ هکتار برشمرد و افزود: شرایط منطقه چاله زباله مطلوب نیست و اخطارهای لازم هم از طرف اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل داده شده است که نیاز به جانمایی هر چه زودتر مکانی دیگر جهت دفن زباله در منطقه لازم است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری