امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۶۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۶
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
خرید گندم از کشاورزان استان اصفهان
مدیر بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان (منطقه ۱۰ کشور) از خرید ۳۹ هزار تن گندم به قیمت تضمینی از کشاورزان این استان خبر داد.
خرید 39 هزار تن گندم از کشاورزان استان اصفهان به قیمت تضمینی

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): بهرام کرمی گفت: این میزان گندم از ابتدای شروع خرید تضمینی این محصول ( اول خرداد ۹۷) تاکنون توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان از کشاورزان این استان خریداری شده است.

وی افزود: ۲۸ مرکز خرید مباشر ( اتحادیه های شرکت تعاونی روستایی استان اصفهان ) و ۱۱ مرکز خرید شرکت غله ( سیلوهای ملکی این شرکت ) کار خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان را برعهده دارند.

این مسئول اضافه کرد: ۳۵ هزار تن از گندم خریداری شده در سامانه خرید ثبت شده و کشاورزان فروشنده برای دریافت وجه به بانک عامل معرفی شده اند.

کرمی ادامه داد: خرید گندم از مناطق گرمسیری این استان شامل شهرستان های کاشان ، اردستان ، نطنز ، نائین ، شاهین شهر ، میمه و آران و بیدگل از ابتدای خرداد امسال آغاز شده و روزهای پایانی خود را طی می کند.

وی بیان داشت: خرید تضمینی گندم از مناطق سردسیر استان از جمله شهرستان های گلپایگان ، فریدن ، فریدون شهر ، چادگان و بویین میاندشت نیز از ابتدای مرداد امسال آغاز می شود.

کرمی در مورد خرید دانه های روغنی شامل کلزا ، گلرنگ و آفتاب گردان نیز گفت: امسال تمرکز بر خرید محصولات کلزا و گلرنگ است.

وی افزود: از روز ۲۰ خرداد امسال که خرید تضمینی کلزا شروع شده تاکنون یک هزار تن از این محصول خریداری شده است.

مدیر بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان اضافه کرد: کلزا در شهرستان های مبارکه ، شاهین شهر ، سمیرم ، فریدون شهر ، گلپایگان ، تیران و کرون ، شاهین شهر و کاشان کشت می شود اما در سال جاری ، شاهین شهر ، بیشترین میزان کشت این محصول را به خود اختصاص داده است.

بر اساس آمار اعلام شده ، نرخ مصوب خرید تضمینی گندم ۱۳ هزار ریال است.

۵۳ هزار هکتار از اراضی زیر کشت استان به گندم (کشت بصورت دیم و آبی) تعلق دارد و سرانه تولید این محصول ۱۴۵ هزار تن در سال است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری