امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
هفته عفاف و حجاب
خانواده مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی برای ترویج حجاب و عفاف محسوب می شود و نقش اساسی در انتقال ارزش های دینی به افراد دارد.
مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی برای ترویج عفاف و حجاب خانواده است

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): ابوالفضل معینی نژاد فرماندار با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب اظهار داشت: حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی ، دارای آثار اجتماعی است و جامعه ای که در آن افراد با حفظ حدود و حقوق دیگران ظاهر می شوند محیط آرام و امنی را برای جوانان فراهم می سازند و به سوی سعادت و سلامت روانی پیش می روند.

وی با اشاره به اینکه بحث عفاف و حجاب تنها مختص به بانوان نیست ، اظهار کرد: جوانان جامعه اسلامی باید در راستای صیانت از فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان امری مقدس و ارزشی توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشند.

معینی نژاد با اشاره به اینکه خانواده مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی برای ترویج حجاب و عفاف محسوب می شود ، گفت: خانواده نقش اساسی در انتقال ارزش های دینی به افراد دارد.

وی افزود: آنچه می تواند جامعه را نسبت به آسیب های اجتماعی مصون کند، ترویج فرهنگ زندگی عفیفانه و تبیین ابعاد مختلف آن در جامعه است که این کار باید توسط همه نهاد های فرهنگی صورت گیرد.

وی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه مسئله عفاف و حجاب را یک موضوع جدی و در ردیف واجبات الهی دانست و افزود: رعایت حجاب نه تنها برای فرد ارزش می آفریند ، بلکه می تواند خانواده و اجتماع را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

فرماندار بیان داشت: با توجه به سرمایه گذاری غرب و نظام سلطه برای رخنه و نفوذ فرهنگی و تحمیل ضد ارزش ها به جای ارزش های اسلامی و ایرانی، احساس مسئولیت در زمینه ترویج فرهنگ و ارزش های اسلامی از جمله عفاف و حجاب بیش از پیش ضروری است.

وی اظهار کرد: شناخت و معرفت فاطمی نشان می دهد که درسیره و روش آن حضرت حفظ ححاب وعفاف اصلی مهم است که هرگز مانع فعالیت های اجتماعی نمی شود.

شایان ذکر است بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری