امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس سازمان مدیریت بحران :
رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: ۷۳ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌ آبرسانی زاینده رود به آران و بیدگل و کاشان و حفر ، تجهیز و بهسازی ۷۰ حلقه چاه به استان اصفهان تخصیص یافت.
۷۳ میلیارد تومان برای آبرسانی زاینده رود به آران و بیدگل و کاشان تخصیص یافت

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): اسماعیل نجار در اصفهان ، تغییر اقلیم را واقعیتی انکار ناپذیر اعلام کرد و افزود: این پدیده در بلندمدت منجر به تبخیر آب‌های زمین ، گرم‌تر شدن زمین ، تغییر نوع بارش‌ ها و در نتیجه خشکسالی و توسعه بیابان‌ ها می‌شود.

وی مدیریت صحیح مصرف آب را امری ضروری برای ادامه حیات انسان‌ها دانست و تصریح کرد: درحدود ۲۰ سال است که در کشور با پدیده کاهش حجم منابع آبی رو به رو هستیم و بارها در این زمینه هشدار داده‌ایم و با این شرایط نمی‌توان نام بحران را برای شرایط فعلی برگزید.

وی با اشاره به کاهش حجم بارش‌ها در سرچشمه زاینده رود گفت: همچنین افزایش دما نیز بر این مشکل صحه گذاشته و شرایط خشکسالی را تشدید می‌کند.

نجار به تخصیص هزار و ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای مدیریت بحران آب از محل ماده ۱۰ و ۱۱ قانون اساسی با موافقت وزارت کشور اشاره کرد و افزود: در استان اصفهان نیز به بخش آب و فاضلاب روستایی هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده‌ایم.

وی با بیان اینکه برای آبرسانی به عشایر در کشور نیز ۴۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است ، گفت: سهم استان اصفهان از این اعتبار نیز مشخص شده است ، اما پیشنهاد می‌شود برای این امر از همکاری بخش خصوصی استفاده شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران به تخصیص بودجه ۷۳ میلیارد تومانی برای اجرای طرح آبرسانی زاینده رود به آران و بیدگل و کاشان و حفر ، تجهیز و بهسازی ۷۰ حلقه چاه اشاره کرد و ادامه داد: همچنین باید توجه داشت که به منظور پرداخت خسارت به کشاورزان ، ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص می‌یابد که سهم اصفهان در این زمینه مشخص شده است.

وی همچنین از تخصیص بودجه برای پرداخت خسارت به دامداران نیز خبر داد و گفت: در این زمینه بسیاری از استان‌ها عملکرد درستی نداشته و باید جدی‌تر در خصوص جذب این اعتبارات اقدام کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری