امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پرداخت صدقه در آران و بیدگل
مدیر کمیته امداد امام (ره) آران و بیدگل گفت: در ۳ ماهه نخست امسال پرداخت صدقات در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۵ درصد رشد داشته است.
رشد ۱۵ درصدی پرداخت صدقه در آران و بیدگل

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): حسن اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ای بی نیوز افزود: مردم خیر و نیکوکار این شهرستان در سه ماه ابتدای امسال  در مجموع حدود ۱  میلیارد و ۲۳۶ میلیون ریال صدقه پرداخت کردند. 

وی تعداد صندوق های صدقات شهرستان آران و بیدگل را حدود ۹۸۱۲ مورد برشمرد و بیان کرد: از این تعداد ۹۲۰۳ هزار صندوق کوچک، ۱۹۷ عدد صندوق متوسط و ۴۱۲ عدد صندوق بزرگ است . 

وی با اشاره به اینکه به طور متوسط ماهانه ۴۰۰ میلیون ریال صدقه در آران و بیدگل جمع آوری می شود ادامه داد: پرداخت صدقات در رفع مشکلات نیازمندان و محرومان جامعه بسیار موثر است. 

 مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آران و بیدگل همچنین گفت: قشرهای مختلف مردم و نیکوکاران آران و بیدگل مبلغ  24 میلیارد و 49 میلیون ریال به نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان در قالب صدقات، زکات، طرح های اطعام و محسنین در سال 1396 کمک کردند.

وی همچنین گفت: مردم نیکوکار این شهرستان در سال 96 نزدیک به پنج میلیارد و 380 میلیون ریال وجه نقد (در قالب صندوق های صدقه) برای کمک به افراد تحت پوشش این نهاد کمک کردند.

وی افزود: کمک های حاصل از محل مشارکت های مردمی، صرف هزینه تامین جهیزیه، اعطای وام های قرض الحسنه کارگشایی و یا راه اندازی طرح های عمرانی برای خانواده های نیازمند تحت پوشش و نیازمندان می شود.

اسماعیلی هدف اصلی کمیته امداد را حوزه اشتغال و پایدارسازی مشاغل برشمرد و افزود: شناسایی مهارت‌ها، هدایت شغلی، ترویج فرهنگ کار، درآمد پایدار، فراگیری اشتغال در بخش‌های مختلف، افزایش درامد سرانه و خودکفایی مددجویان هدف اصلی در این حوزه است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آران و بیدگل در ادامه گفت: فرصت های بسیاری در بحث اشتغال در این شهرستان وجود دارد و برای نمونه می توان از ظرفیت های نهفته در کویر برای ایجاد اشتغال و رونق گردشگری استفاده کرد.

او حوزه اشتغال و استفاده از ظرفیت نیکوکاران را در اولویت سیاست های کمیته امداد آران و بیدگل عنوان کرد و افزود: این شهرستان دارای ظرفیت خوبی در حوزه فعالیت های خیرخواهانه است که باید از آن در جهت کمک به محرومان بهره برداری شود. 

به گفته وی، 2 هزار و 300 خانوار در این شهرستان زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری