امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۷۶۵
گروه : اجتماعی » سایر
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ساداتی نژاد:
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ساخت کمربندی کاشان - آران و بیدگل هیچگونه تعارضی با طرح کنارگذر کنونی ندارد و بهره برداری از آن به سود ساکنان این شهرستان هاست.
احداث کمربندی کاشان تعارضی با کنارگذر آران و بیدگل ندارد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): به گزارش ای بی نیوز، سید جواد ساداتی نژاد در آئین قدردانی از فعالان رسانه ای آران و بیدگل به مناسبت روز خبرنگار بیان کرد: ساخت کمربندی کاشان- آران و بیدگل به علت تردد زیاد و آمار بالای سانحه های رانندگی در منطقه ضروری به نظر می رسد.

وی با انتقاد از حاشیه سازی های صورت گرفته در مورد طرح ساخت کمربندی افزود: بهره برداری از این طرح منافع مشترک زیادی برای شهرستان های کاشان و آران و بیدگل به دنبال داشته و موجب دسترسی جاده های قدیم و جدید، نوش آباد و ابوزیدآباد آران و بیدگل می شود که بسیار حائز اهمیت است.

نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس تصریح کرد: اظهار نظرهایی مبنی بر تغییر مرز این 2 شهرستان در صورت ساخت کمربندی از اساس دروغ است و به هیچ وجه امکان پذیر نیست؛ ساخت چنین مسیرهای ارتباطی در سایر نقاط کشور امری رایج بوده و ارتباطی به تغییر مرزهای جغرافیایی ندارد. 

او اضافه کرد: طرح کنارگذر با برخورداری از ردیف اختصاصی در بودجه ملی به طول 47 کیلومتر مرحله های پایانی را طی می کند و نزدیک به 70 میلیارد ریال اعتبار نیز امسال برای آن تخصیص یافت.

ساداتی نژاد تاکید کرد: کنار گذر کاشان و آران و بیدگل بار ترافیکی شمال- جنوب کشور را به دوش می کشد که تکمیل آن اجتناب ناپذیر بوده و به هیچ وجه بودجه آن ربطی به طرح ساخت کمربندی ندارد.

وی طرح ساخت کمربندی کاشان- آران و بیدگل را تنها جهت دسترسی محلی و داخلی عنوان کرد و گفت: تکمیل کنارگذر بسیار زودتر از کمربندی به نتیجه خواهد رسید و پس از بهره برداری رفت و آمد خودروهای سنگین تنها در آن مسیر صورت خواهد گرفت.

به گفته رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل، طرح کنارگذر کاشان- آران و بیدگل 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هم کنون 29 کیلومتر آن مورد بهره برداری قرار دارد؛ 17 کیلومتر باقی مانده از طرح در مرحله زیرسازی است که با تامین اعتبار مورد نیاز (نزدیک به 250 میلیارد ریال) تا یک سال آینده تکمیل می شود.

بنا به گفته مسئولان امر نزدیک به 10 کیلومتر از طرح ساخت کمربندی کاشان- آران و بیدگل که از 2 سال پیش آغاز شد، با طرح کنارگذر مشترک است؛ نزدیک به 15 کیلومتر آن هم از محدوده آران و بیدگل عبور خواهد کرد که می تواند نقش مهمی در کاهش ترافیک کاشان و تسهیل دسترسی شهرستان آران و بیدگل به اتوبان امیرکبیر کاشان ایفا کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری