امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
صنعت فرش
عضو هیات رئیسه کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس گفت: اگر هرچه سریع‌تر نتوانیم مواد اولیه این قشر عظیم را تهیه کنیم تنها در آران بیدگل کاشان استان اصفهان حدود 59 هزار نفر بیکار می‌شوند که رقم بسیار بالایی است.
ایجاد 2 میلیون شغل در صنعت آران و بیدگل

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): نادر قاضی پور ، در خصوص وضعیت صنعت نساجی کشور و نشست روزهای اخیر کمیسیون حمایت از تولید ملی و اصل 44 قانونی اساسی مجلس شورای اسلامی با فعالان این بخش ، اظهار داشت: با تغیر نرخ ارز و سیاست واردات و صادرات زنجیره تولید فرش دستبافت ، ماشینی ، ریسندگی ، بافندگی و نساجی دچار مشکل شده اند. 

عضو هیات رئیسه کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آنجایی که در کل ایران صنعت فرش نزدیک به 2 میلیون شغل مستقیم برای شهریان و روستاییان ایجاد کرده اگر هرچه سریع‌ تر نتوانیم مواد اولیه این قشر عظیم را تهیه کنیم تنها در آران بیدگل کاشان استان اصفهان حدود 59 هزار نفر بیکار می‌شوند که رقم بسیار بالایی است ، گفت: بخشی از الیاف مورد نیاز صنعت فرش کشور وارداتی است. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید اجازه دهیم تا تولیدکنندگان فرش الیاف وارداتی مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین کنند سپس با صادرات محصول نهایی ارز وارد کشور کنند ، ادامه داد: گمرک باید با وارد کنندگان این بخش از صنعت کشور همکاری لازم را داشته باشد زیرا آنها از دولت درخواست دریافت ارز و کمک مالی ندارند. 

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه به صنایع پتروشیمی کشور خوراک ارزان داده می‌شود ، خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر آقا محمدی و مدیرعامل بورس کالا را به کمیسیون دعوت کردیم و از آنها تعهد گرفته‌ایم تا برای تامین نیاز صنعت فرش به مواد تولیدی صنایع پتروشیمی سهمیه خاصی در نظر گرفته شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری