امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
امام جمعه شهرستان آران و بیدگل :
امام جمعه شهرستان آران و بیدگل گفت: بر ماست که مواظب ریاکاری و نقشه های دشمن باشیم و مهمترین شاخصه دشمن برای شکست نظام اقتصاد است.


خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته با توصیه مردم به تقوای الهی و حضور قلب ، اظهار کرد: حضور قلب داشتن و همیشه یاد خدا بودن ، گناه نکردن را به دنبال دارد ، مشکل ما انسان‌ها در عصر حاضر عدم وجود معرفت به خداوند است.

وی یکی از اساسی ترین تفاوت‌های میان مردم عادی و اولیاءالله را معرفت به خدا دانست و افزود: تقوای الهی و یاد خدا به معرفت به او بستگی دارد ، اگر نسل کنونی انسان‌ها به خداوند معرفت داشتند از رحمت خدا ناامید نشده و دچار استرس ، نگرانی و بحران نیز نمی‌شدند.

امام جمعه شهرستان آران و بیدگل به مناسبت سالروز شهادت امام جواد (ع) ویژگی های امامت ایشان برشمرد و گفت: در دوران امامت ایشان شایعات فراوانی در خصوص امامت ایجاد شد چرا که ایشان در سن ۸ سالگی و قبل از رسیدن به سن بلوغ به امامت رسیدند که در این شرایط فرقه های انحرافی فرصت را غنیمت شمرده و شایعات و شبهات مختلفی را بین مردم رواج کردند ، اما امام جواد (ع) با هوش و علمی که داشتند نقشه های آنان را خنثی و تهدید را به فرصت تبدیل کردند.

وی در آغاز خطبه دوم با اشاره به نزدیکی به روز اول ماه ذی‌الحجه و سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) مطرح کرد: زندگی این بزرگوار سراسر الگو و عبرت است ، مهریه حضرت فاطمه (س) ۵۰۰ درهم و دارایی‌های حضرت علی (ع) ، زره ، شمشیر و شتر برای کار کردن بود ، تهیه جهیزیه هم به واسطه فروش زره صورت گرفت ، ای کاش در زندگی‌های پر از تجملات امروزی از زندگی ایشان الگو برداری می‌شد.

موسوی در مورد هجمه و حمله تبلیغاتی دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی نیز سخن گفت و تصریح کرد: ناامید کردن مردم نخستین گام آن‌هاست ، با الفاظی همچون تحریم‌های کمرشکن و این‌ که وضعیت معیشتی مردم بهبود نخواهد یافت به دنبال ناامید کردن مردم هستند ، این تبلیغات از همه راه‌ها و روش‌های ممکن صورت می‌گیرد.

وی دومین اقدام دشمن را القای فساد سازمان یافته در حکومت دانست و بیان کرد: هدف دشمن از این اقدام متنفر کردن مردم از حکومت است تا مردم از حکومت جدا شوند و سومین اقدام تبلیغاتی علیه نظام گره زدن مشکلات مردم به وجود روحانیت است، اقدام علیه ائمه جمعه و نماز جمعه و تلاش برای تخریب سپاه از دیگر اقدامات دشمن است.

امام جمعه شهرستان آران و بیدگل خاطرنشان کرد: دشمن با تقسیم بندی روحانیون به مخالف و موافق دولت سعی در تفرقه بین مردم و مسئولین دارند و اگر روحانی در مراسم ها از دولت انتقاد کرد و راهکاری نشان داد ، می شود مخالف دولت و مانع رشد و توسعه ؛ ولی اگر روحانی در مورد مسائل روز دولت و برای دولت مطلبی نگفت می شود خنثی و کسی که برای مردم اهمیتی قایل نیست و نان به نرخ روز خور است و با این حربه دنبال تخریب روحانیت و جدایی مردم از روحانیت هستند.

وی افزود: دشمن همه ارکان نظام را مورد حمله خود قرار داده و لازم است که ما هشیار باشیم و در زمین دشمن بازی نکنیم ، تجربه تاریخی نشان داده که دشمن در این زمینه توان شکست دادن و گرفتن قدرت تفکر از مردم را دارد ، نمونه اش ماجرای شیخ فضل‌الله نوری است که پای چوبه دار او مردم شادی می‌کردند ، دشمن نقاط قوت نظام را زیر سوال می برد و با پر رویی آنها را معضل پیشرفت مردم معرفی می کند و دنبال وابستگی مردم و دولت به استکبار است و سپاه هم از دیگر دستگاه های مورد هجوم دشمن است که با عنوان عامل پسرفت و عدم رشد نظام ایران معرفی شده است.

آیت الله موسوی در پایان تصریح کرد: منکر وجود مشکلات اقتصادی نیستیم اما فراموش نکنیم که بسیاری از این مسائل فشارهای اروپا و آمریکاست و این حتی در گفته‌های مسؤولانشان هم مشهود است ، البته بخشی از این مسائل به مدیریت‌های نادرست و ضعیف یا قانون‌های ناکارآمد بر می‌گردد که این‌ها باید رفع شود و جلوی فساد و تبعیض هم گرفته شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری