امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
کارشناس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آران و بیدگل ؛
کارشناس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آران و بیدگل ، گفت: یکهزار هکتار از مزارع آران و بیدگل با روش‌های نوین آبیاری می شوند و ۳۰۰ هکتار نیز تا پایان سال در این طرح قرار خواهند گرفت.
اجرای موفق طرح‌های تغییر الگوی کشت در آران و بیدگل/ یکهزار و ۳۰۰ هکتار از مزارع با روش‌های نوین آبیاری می‌شوند

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): هادی یغمائیان در گفتگو با خبرنگاران ، بحران کم آبی برای آران و بیدگل را یک تهدید خواند و اظهار کرد: ۹۰ درصد آب استحصالی این شهرستان در بخش کشاورزی با بهره ‌وری پایین مصرف می‌ شود که اجرای سیستم های نوین آبیاری می تواند تاثیر بسزایی در صرفه جویی آب داشته باشد.

کارشناس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آران و بیدگل با اشاره به تاثیر بحران آب بر کشاورزی شهرستان تصریح کرد: اصلاح شیوه‌ های آبیاری ، کاهش سطح زیرکشت ، اصلاح الگو‌های کشت ، ممنوعیت کاشت برخی گونه‌ها و استفاده بهینه از منابع آبی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای رفع تاثیرات مخرب خشکسالی بر کشاورزی آران و بیدگل است.

وی با بیان این که با توجه به محدودیت‌های موجود در کویر و نیاز به محصولات کشاورزی از سال ۹۰ تغییر الگوی کشت در آران و بیدگل در دستور کار قرار گرفته است ، اضافه کرد: بیش از چهار هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع شهرستان از سال ۹۰ تاکنون تغییر الگوی کشت داده‌اند.

یغمائیان انجام طرح‌های تغییر الگوی کشت در آران و بیدگل را موفق ارزیابی کرد و گفت: نیاز آبی کم و سود بیشتر از مزایای اصلاح الگوی کشت در کشاورزی بوده است.

وی از اجرای عملیات طرح آبیاری‌ های نوین در یک هزار هکتار از مزارع آران و بیدگل خبر داد و خاطرنشان کرد: حدود ۳۰۰ هکتار از باغ‌ها و مزارع شهرستان نیز تا پایان سال با روش‌های نوین آبیاری خواهند شد.

آران و بیدگل دارای بیش از سه هزار هکتار باغ و ۱۱ هزار هکتار زمین زراعی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری