امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس انجمن دیابت ایران:
رئیس انجمن دیابت ایران گفت: بیش از هشت میلیون نفر در کشور مبتلا به بیماری دیابت هستند که از این میان تنها پنج میلیون نفر شناسایی شده و از بیماری خود اطلاع دارند.
بیش از هشت میلیون بیمار دیابتی در کشور وجود دارد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): دکتر اسدالله رجب شامگاه شنبه در همایش دیابت نوع ۱ شهرستان آران و بیدگل افزود: حدود ۵۰ درصد مبتلایان به دیابت از بیماری خود اطلاع ندارند که رقم قابل توجهی است و باید در این زمینه اطلاع رسانی و آموزش های لازم انجام شود.

وی بیان کرد: ۱۲ درصد جمعیت کشور بالای ۲۰ سال کشور مبتلا به دیابت هستند و بر اساس آمارها بیش از ۹۰ درصد مبتلایان به دیابت از نوع ۲ هستند که سهم دیابت نوع ۱ هم کمتر از ۱۰ درصد است.

وی تصریح کرد: حدود ۴۲۵ میلیون نفر در دنیا مبتلا به دیابت هستند که همچنان هم این بیماری در جهان رو به گسترش است و در کشور ما هم اقدامات مفیدی در زمینه آموزش و پیشگیری از این بیماری در حال جریان است.

رجب ادامه داد: به دنبال افزایش شهرنشینی در کشور ابتلا به بیماری دیابت افزایش یافته و علت اصلی آن هم کاهش فعالیت جسمانی، کم تحرکی، استرس و تغذیه نامناسب بوده است.

وی علت اصلی افزایش مبتلایان به دیابت را تغییر در شیوه زندگی برشمرد و گفت: در گذشته بیش از 70 درصد از جمعیت کشور در روستاها و ۳۰ درصد در شهرها زندگی زندگی می کردند که در حال حاضر این آمار برعکس شده است.

وی تصریح کرد: زندگی شهرنشینی باعث شده تا فعالیت بدنی مردم کاهش و افزایش استرس، کم‌تحرکی و تغذیه نامناسب موجب بروز دیابت در بین افراد جامعه شود.

رئیس انجمن دیابت ایران خاطرنشان کرد: امروزه پیشگیری کم هزینه تر از درمان است و نیازی نیست بابت داروها، هزینه‎های سرسام‎ آور را به واسطه بیمه ها صرف کرد.

وی خاطرنشان کرد : کنترل استرس و آرامش، تحرک بدنی و تغذیه صحیح مناسب ترین و کم هزینه ترین راههای پیشگیری از دیابت و پیشگیری از عوارض این بیماری است.

وی در پایان به نقش مهم رسانه‌ها در آشنایی مردم کشور با بیماری دیابت اشاره کرد و گفت: متاسفانه هنوز تعداد زیادی در جامعه وجود دارند که شناخت کافی نسبت به این بیماری ندارند که در اینجا نقش پررنگتر رسانه ها را می طلبد.

به گزارش ای بی نیوز، همایش دیابت نوع ۱ شامگاه شنبه با حضور ۴۰ نفر از مبتلایان این بیماری همراه با خانواده آنها و حضور رئیس انجمن علمی دیابت ایران و با اجرای برنامه های شاد و جذاب برگزار شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری