امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل :
مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل به آغاز برداشت پسته از باغ های این شهرستان اشاره کرد و خبر داد: ۹۰ درصد محصول پسته آران و بیدگل امسال از بین رفت.
۹۰ درصد محصول پسته آران و بیدگل نابود شد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): حسین فتاحی اشاره کرد: امسال طبق پیش بینی ها باید سالی پر بار در برداشت محصول پسته داشته باشیم.

او همچنین اظهار داشت: مشکلات ایجاد شده باعث شد امسال حدود هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال ضرر به باغ های پسته وارد شود.

وی اضافه کرد: گرمی شدن هوا در بهمن ماه سال گذشته و سرما و وقوع سیل در اردیبهشت ماه امسال موجب نابودی ۹۰ درصد از پسته ها در آران و بیدگل شد.

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل به اینکه هم اکنون از سطح سه هزار و ۳۰۰ هکتار سطح زیر کشت پسته در آران و بیدگل دو هزار و ۱۰۰ هکتار بارور است اشاره کرد و گفت: وارد آمدن این ضرر به باغ های پسته، عملکرد برداشت را که از هر هکتار دو تن پسته خشک بوده تا ۹۰ درصد کاهش می دهد.

وی همچنین افزود: با توجه به این که حدود دو هزار کشاورز در بخش تولید پسته و پنج هزار کارگر فصلی در بخش جمع آوری فعالیت میکنند امسال به دلیل نبود محصول مشکلاتی را در بخش اشتغال خواهیم داشت.

لازم به ذکر است برداشت پسته در آران و بیدگل از اواخر شهریور آغاز و تا پایان مهرماه ادامه دارد.

آران و بیدگل ۱۴ هزار هکتار باغ و مزرعه دارد که در تولید پسته رتبه اول استان اصفهان را با بیش از ۶۰ درصد تولید به خود اختصاص داده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری