امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل :
رئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: دریاچه نمک آران و بیدگل در کار گروه ثبت و حریم میراث طبیعی کشور به عنوان میراثی با ارزش جهت ثبت در فهرست آثار ملی طبیعی کشور شناخته شد.
دریاچه نمک آران و بیدگل ثبت ملی می شود

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): مجید نوری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ای بی نیوز اظهار داشت: در جلسه اوایل هفته در تهران ۱۵ پرونده در کمیته میراث طبیعی کشور جهت ثبت ملی تصویب شد که ۵ اثر مربوط به استان اصفهان است که از این ۵ اثر، ۲ اثر مربوط به شهرستان آران و بیدگل است.

وی افزود: دریاچه نمک آران و بیدگل که مابین ۳ استان اصفهان، قم و سمنان مشترک است و محوطه طبیعی فسیل آباد ابوزیدآباد واجد ارزش ثبت در آثار ملی طبیعی کشور شناخته شدند.

وی تصریح کرد: دریاچه نمک آران و بیدگل بعنوان بزرگترین دریاچه نمک کشور در فاصله ۵۰ کیلومتری آران و بیدگل و ابعاد ۵۵ کیلومتر در ۳۵ کیلومتر است که مقرر شده است کل دریاچه و عرصه آن بزودی تعیین حریم شود.

نوری گفت: منطقه فسیل آباد واقع در بخش کویرات مربوط به دوره چهارم زمین شناسی، دوره هلوسن است که با توجه به حجم بالای فسیل های نرم تنان و گیاهان ، بعنوان بهشت دیرینه شناسان در کشور مطرح است.

وی ثبت این دو اثر طبیعی را نقطه عطفی در کارنامه میراث فرهنگی آران و بیدگل برشمرد و گفت:با ثبت این دو اثر طبیعی، بحث حفاظت این مناطق پررنگ می شود و موجب رونق گردشگری و پژوهش در این مناطق می شود.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نهایی دریاچه نمک در مراحل پایانی است و منطقه فسیل آباد هم ثبت نهایی شده است که بزودی شماره ثبت آن نهایی خواهد شد.

به گزارش ای بی نیوز، شهرستان آران و بیدگل با ۱۳۰ اثر تاریخی ثبت شده ملی پس از شهرهای اصفهان و کاشان، رتبه سوم استان اصفهان به خود اختصاص داده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری