امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۸۷۱
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
همزمان با روز تاسوعا و عاشورای حسینی ؛
مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) گفت: همزمان با روز تاسوعا و عاشورای حسینی ، بیش از یکصد هزار بسته تبرکی ویژه حضرت محمد هلال بن علی (ع) توزیع شد.
بیش از یکصد هزار بسته تبرکی حضرت محمد هلال (ع) در بین زائران توزیع شد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): همزمان با برگزاری آیین سنتی عزاداری مردم شهرستان آران و بیدگل در حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی (ع) بیش از یکصد هزار بسته تبرکی ویژه حضرت در بین زائران و مجاوران این آستان مقدس توزیع شد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های برگزار شده ، ویژه محرم در حرم مطهر ، گفت: ویژه برنامه های ایام محرم به ویژه تاسوعا و عاشواری حسینی در صحن اعظم آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) با اقامه عزای هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل همراه بوده که این عزاداری از شبکه های مختلف رسانه ملی به تصویر کشیده شده است.

وی حضور دسته‌جات عزاداری مختلف آران و بیدگل، همایش شیر خوارگان حسینی، شام غریبان، کربلا غوغا و العطش همراه با برگزاری عزاداری سنتی در حرم هلال بن علی(ع) را از عنواین برنامه های مختلف در آستان مقدس حضرت محمد هلال(ع) برشمرد.

سید جواد تکیه با اشاره به توزیع بسته‌های تبرکی با عنوان بوی نجف خاطر نشان کرد: این بسته تبرکی زیبا با طراحی منحصر به فرد و اسلیمی شامل مهر و جانماز، نبات، عطر حرم مطهر، شرح حال و کرامات حضرت محمد هلال بن علی (ع) تهیه و بین عزاداران توزیع گردید.

تکیه با تاکید به توزیع غذای تبرکی در تاسوعا و عاشورای حسینی، خاطر نشان کرد: بیش از 20 هزار زائران آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) در این ایام اطعام شدند.

حضرت محمد هلال فرزند امام علی(ع) بعد از واقعه عاشورا در سال ۶۱ هجری قمری پس از فرار از دست دشمنان اهل‌بیت راه ایران اسلامی و شهرهای قم و سپس آران و بیدگل را در پیش می‌گیرد و پس از سه سال اقامت در نزد یکی از محبان اهل بیت به نام بابا یعقوب و فعالیت در جهت ترویج فرهنگ والای اسلام و عاشورا در آخرین جمعه ماه رمضان سال ۶۴ هجری قمری دار فانی را وداع گفت و در همان محل زندگی خود دفن شد.

اين امامزاده لازم‌التعظيم كه فرزند بی‌واسطه نخستين معصوم اميرمؤمنان علی بن ابيطالب‌(ع) است كه نسب مادری‌اش به دختر رسول خدا(ص) می‌رسد.

اينك بی‌قراران عشق علوی را می‌توان در اين بارگاه نورانی به تماشا نشست كه چنان پروانه‌وار در همه ايام و اوقات، در مطاف حرمش می‌چرخند و چراغ اين بقعه را روشن نگاه داشته‌اند تا پرچم دين رسول خدا (ص) و مكتب تشيع علوی را برای روزگاران به ميراث نهند و در امتداد تاريخ اطاعت‌پذيری وارادت خود به رسول خدا و خاندان پاكش را به نمايش گذارند.

حرم حضرت محمد هلال بن علی(ع) اينك نگين انگشتری كوير و نجف اشرف ايرانيان عاشق علی(ع) و آل اوست و طبق سنتی قدیمی از دیر باز تا کنون مردم خدا جوی این خطه در جوارملكوتی فرزند بلافصلش هلال بن علی(ع) در آران و بيدگل جمع شده و درمراسمی باشكوه به عزادارای می‌پردازند.

ياد آور می شود، آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) در شهرستان آران‌وبيدگل، شمالی‌ترين نقطه استان اصفهان واقع شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری