امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۸۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
تقی رحمتی:
طرح ساخت پایگاه امداد و نجات جاده ای ابوزید آباد آران و بیدگل با حضور معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان، فرماندار و جمعی از مسئولان آران و بیدگل روز پنجشنبه آغاز شد.
طرح ساخت پایگاه امداد و نجات جاده ای ابوزید آباد آغاز شد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): معاون جمعیت هلال احمر آران و بیدگل در این آیین مساحت این پایگاه را ۵ هزار متر مربع برشمرد و گفت: این پایگاه با ساختمانی به مساحت ۲۰۰ مترمربع ظرف ۲ سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

تقی رحمتی افزود: این پایگاه در کیلومتر ۱۵ جاده آران و بیدگل به ابوزیدآباد قرار دارد که اعتبار اولیه در نظر گرفته شده برای ساخت این پایگاه ۶۰۰ میلیون ریال است.

به گفته وی هم اکنون یک پایگاه امداد و نجات جاده ای در ابتدای جاده در حال ساخت آران و بیدگل- گرمسار به صورت شبانه روزی فعال است که با ساخت پایگاه جاده ای ابوزیدآباد ، تعداد پایگاه ها به ۲ مورد افزایش خواهد یافت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان در این مراسم با اشاره به حضور فعال نجاتگر داوطلب در استان اصفهان گفت:1200 نفر نجاتگر دواطلب بصورت شبانه روزی در پایگاههای امداد و نجات هلال احمر استان مشغول به فعالیت هستند.

 داریوش کریمی افزود: این تعداد نجاتگر داوطلب دارای تحصیلات کاردانی به بالا در رشته های مختلف دانشگاهی هستند که با گذراندن دوره های مقدماتی و تخصصی امداد و نجات در سطح پایگاههای مختلف استان اصفهان به صورت داوطلبی فعالیت می کنند.

وی ارتقاء سطح توانمندی و آگاهی مردم نسبت به حوادث را از موثرترین عوامل در پیشگیری حوادث برشمرد و گفت: زمان طلایی برای کمک به سانحه دیدگان در حوادث 6 دقیقه است که اگر سطح اطلاعات و آگاهی مردم در زمان حوادث پایین باشد مشکلات پابرجا خواهد بود.

فرماندار آران و بیدگل نیز در این آیین با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد وخاطره شهیدان انقلاب اسلامی ، احداث پایگاه امداد نجات جاده ای را نیازی مهم و ضروری برای منطقه برشمرد و گفت: حضور و امداد رسانی نیروهای امداد و نجات در کوتاهترین زمان در وقوع حوادث می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع نماید.

ابوالفضل معینی نژاد با اشاره به اینکه جاده مواصلاتی بخش کویرات این شهرستان حادثه خیز است تصریح کرد: با پیگیریهای انجام شده طی روزهای آتی شروع مجدد عملیات اجرایی دوبانده شدن جاده ابوزیدآباد را شاهد خواهیم بود تا برخی از نگرانی های در مورد این جاده برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: با اتحاد و انسجام هر چه بیشتر مسئولان، مردم و بهره گیری از ظرفیتهای منطقه و کمک دولت و خیّران بتوانیم شاهد افتتاح پروژه های مختلف در بخش کویرات این شهرستان باشیم.

به گزارش ای بی نیوز، آیین کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال بن علی ( ع) ابوزیدآباد آران و بیدگل روز پنجشنبه با حضور معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان ، فرماندار آران و بیدگل و جمعی از مسئولان بخش کویرات در حسینیه زکات روستای فخره ابوزیدآباد برگزار شد و سپس کلنگ احداث این پایگاه در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع در جاده ابوزیدآباد به زمین خورد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری