امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۸۹۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رضا شفیعی:
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از کشف و ضبط خودروی سمند حامل افزون بر ۳۰۰ کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در این شهرستان و دستگیری دو متخلف خبر داد.
خودروی حامل چوب قاچاق در آران و بیدگل کشف و ضبط شد/دو متخلف دستگیر شدند

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): رضا شفیعی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: گشت مستمر ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی آران و بیدگل روز گذشته ، به خودروی سمند در منطقه قلعه وزیر واقع در جنگل های منطقه شمال سفیدشهر مشکوک شده که بعد از کمین، مشاهده می کنند که دو متخلف در حال قطع درختان تاغ و جاسازی آن در خودروی سمند هستند.

وی ادامه داد: مأموران یگان حفاظت با درخواست نیروی کمکی و بستن جاده های منتهی به محل تخلف، توانستند بعد از دقایقی تعقیب و گریز و در نهایت سد کردن راه عبور خودروی متخلفین که منجر به برخورد با خودروی یگان حفاظت و وارد شدن خساراتی به آن شد، دو متخلف را دستگیر و خودروی سمند حامل چوب قاچاق تاغ را ضبط و همراه متخلفین تحویل مراجع قضایی دهند.

وی پیشتر از کشف و ضبط حدود ۴ تن چوب قاچاق تاغ و دستگیری ۱۳ نفر از قاچاقچیان چوب در ۸ عملیات جداگانه توسط یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان در ۵ ماهه سال جاری خبر داده بود.

شفیعی با اشاره به افزایش هزینه های قطع درختان برای قاچاقچیان چوب بیان کرد: سودجویان به دلیل دوام آتش و گران بودن زغال چوب تاغ همچنان نسبت به قطع درختان از تاغزارها اقدام می کنند و این امر عامل اصلی تخریب جنگل های دست کاشت شهرستان آران و بیدگل است. 

وی با اشاره به اقلیم کویری آران و بیدگل بر ضرورت نگهداری از جنگل های دست کاشت جهت جلوگیری از هجوم شن های روان تاکید کرد و گفت: وسعت زمین های بیابانی این شهرستان 278 هزار هکتار است و نتیجه عملیات بیابان زدایی و نهالکاری از سال 1349 تا کنون ایجاد 100 هزار هکتار جنگل دست کاشت بیابانی می باشد. 

به گفته وی، شهرستان آران و بیدگل با 610 هزار هکتار وسعت دارای 102 هزار هکتار کانون بحران و یکی از مناطق در معرض خطر فرسایش بادی و توفان های ماسه ای کشور است.

خودروی حامل چوب قاچاق در آران و بیدگل کشف و ضبط شد/دو متخلف دستگیر شدند
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری