امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۹۱۶
گروه : اجتماعی » سایر
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
سرپرست فرمانداری آران و بیدگل ، هدایت فارغ التحصیلان دانشگاهی در روستاها به تأسیس شرکتهای دانش بنیان را مهم ارزیابی کرد و آن را راهی برای اشتغال و کارآفرینی جوانان روستایی ذکر کرد.
فارغ التحصیلان دانشگاهی در روستاها با تأسیس شرکتهای دانش بنیان به توسعه روستایی کمک کنند

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): دکتر اسماعیل بایبوردی ، سرپرست فرمانداری آران و بیدگل در دیدار با دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها و بخش های مرکزی و کویرات شهرستان با تبریک ۱۵ مهر ماه ؛ روز ملی روستا و عشایر گفت: روستاییان ریشه‌های اصلی زندگی اجتماعی و همواره به عنوان جامعه تولیدگر، مسئولیت سنگینی در تولید محصولات کشاورزی و صنایع دستی دارند.

وی دستیابی به توسعه پایدار در شهرستان را نیازمند رسیدگی به امورات روستاها ذکر کرد و افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و با فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی، عدالت اجتماعی، فقرزدایی و رفع تبعیض در روستاها محقق شده است.

دکتر بایبوردی مسائل و مشکلات روستاییان را قابل بررسی، پیگیری و برنامه ریزی از سوی دهیاران و شوراهای اسلامی روستا عنوان کرد و افزود: فقرزدایی و تلاش مسئولان در اسکان روستاییان در منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی قامت مردم شریف شهرستان آران و بیدگل را در برابر مسئولان این شهرستان والاتر خواند و گفت: مسئولان شهرستان، خدمتگزاران مردم عزیز و روستاییان زحمتکش هستند .

وی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها خواست در صورت عدم دستیابی به نتایج مطلوب در برنامه های روستا، با مهرورزی، بی مهری ها را خنثی کرده و با همدلی و تعامل و وحدت یکپارچه در خدمت رسانی به روستائیان تلاش کنند.

دکتر بایبوردی با اشاره به محدودیت منابع آبی شهرستان خواستار فرهنگ سازی تغییر الگوی کشت کشاورزان روستایی شد و خاطرنشان کرد: کشت محصولات کم آب بَر نظیرگیاهان دارویی،زعفران و پسته می تواند برندی در محصولات کشاورزی شهرستان آران و بیدگل باشد.

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل ادامه داد: دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها باید آموزشهای کافی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و کارآفرینی را فراگیرند و مجهز به دانش روز و ابزارهای جدید علمی باشند.

وی یادآور شد: هدایت فارغ التحصیلان دانشگاهی در روستاها به تأسیس شرکتهای دانش بنیان و واحدهای رشد، راهی برای اشتغال و کارآفرینی جوانان روستایی در شهرستان آران و بیدگل است.

دکتر بایبوردی تأکید کرد: با نظارت برساخت مراکز ساختمانی در روستاها با مصالح استاندارد و جلوگیری از تصرف اراضی ملی و حفظ کاربری اراضی کشاورزی می توان در ماندگاری روستاییان در روستاها گام برداشت.

وی رعایت مرّ قانون برای دهیاران، بخشداران و اعضای شورای اسلامی روستاهای شهرستان را الزامی دانست و اظهار امیدواری کرد تا با مشارکت مسئولان و روستانشینان عزیز، شاهد ارتقای شاخص های توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای شهرستان باشیم.

گفتنی است این دیدار که همزمان با ۱۵ مهر؛ روز ملی روستا و عشایر در محل سالن ۴ دی فرمانداری آران و بیدگل تشکیل شد، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها و بخشهای مرکزی و کویرات شهرستان به بیان ظرفیت ها و تبیین محدودیت ها، مشکلات و درخواستهای خود در روستاها و بخشهای مربوطه پرداختند .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری