امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۹۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
فرماندار آران و بیدگل؛
فرماندار آران و بیدگل با اشاره به ضرورت توسعه گردشگری در این شهرستان گفت: توسعه گردشگری مذهبی شهرستان آران و بیدگل ضروری است.
توسعه گردشگری مذهبی در آران و بیدگل ضروری است

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): به گزارش ای بی نیوز ، دکتر اسماعیل بایبوردی عصر یکشنبه در آیین معارفه سرپرست جدید اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان اظهار داشت: شهرستان آران و بیدگل ظرفیت توسعه گردشگری بسیار بالایی دارد و توسعه گردشگری مذهبی بواسطه وجود بقاع متبرکه و آیین ها و مراسمات مذهبی بی شمار در این شهرستان می تواند در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ سلامت و امنیت گردشگران در بقاع متبرکه  بیان کرد: با تجهیز زیرساخت ها و امکانات در بقاع متبرکه می توانیم تعداد زائران و گردشگران مذهبی را افزایش دهیم و به توسعه پایدار شهرستان آران و بیدگل کمک کنیم.

وی با اشاره به اهمیت و رابطه وقف در توسعه گردشگری گفت: باید از ظرفیت وقف در توسعه گردشگری شهرستان آران و بیدگل استفاده کرد همچنان که تا کنون اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان در توسعه و پیشرفت آران و بیدگل بسیار نقش آفرینی کرده است.

بایبوردی تصریح کرد: شهرستان آران و بیدگل ۴۲ بقعه متبرکه، ۹۶۴ موقوفه، ۱۴۰ مسجد و ۹۳ حسینیه دارد که این آمار جایگاه اوقاف را در این شهرستان برجسته می کند.

وی با بیان اینکه باید به ترویج فرهنگ وقف کمک کنیم گفت: گسترش فرهنگ وقف در جامعه موجب کاهش فقر ، توزیع مجدد درآمدها و در اختیار قرار گرفتن سرمایه های جامعه در اختیار عموم می شود.

وی به نقش وقف در پیشگیری از جرائم و بزهکاری در جامعه اشاره کرد و گفت: وقف می تواند به توسعه کتابخانه ها و ترویج مطالعه کمک کند و همچنین موجب افزایش حقوق شهروندی شود.

فرماندار آران و بیدگل خاطرنشان کرد: شهرستان آران و بیدگل با ظرفیت های بی شمار مذهبی و برنامه ریزی مسئولان بتواند به جایگاه واقعی خود در گردشگری مذهبی برسد و با برنامه ریزی و میزبانی شایسته از زائران و گردشگران مذهبی بتواند موجب افزایش ورود گردشگران در این شهرستان شود.

به گزارش ای بی نیوز ، مهدی حافظیان در ادامه این آیین بجای حجت الاسلام ولی الله روان به عنوان سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل معرفی شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری