امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۹۳۴
گروه : اقتصادی » سایر
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده مجلس:
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: اتصال شمال به جنوب کشور از طریق جاده ابریشم امکان سنجی می شود.
مسیر شمال به جنوب کشور از طریق جاده ابریشم امکان سنجی می شود

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): سید جواد ساداتی نژاد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده در هفته آینده مناقصه جهت امکان سنجی اتصال آران و بیدگل به گرمسار در مسیر جاده قدیمی ابریشم و پارک ملی کویر انجام می شود.

وی افزود: در صورت اجرای این طرح مسیر شمال به جنوب کشور بیش از ۱۲۰ کیلومتر کوتاهتر می شود که موجب کاهش هزینه و مسافت برای مردم کشور می شود.

وی بیان کرد: هفته آینده مذاکره با دکتر کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور جهت دریافت مجوزهای لازم برای عبور از پارک ملی کویر انجام خواهد شد تا در صورت امکان این طرح هر چه زودتر اجرایی شود.

ساداتی نژاد تکمیل جاده کنونی آران و بیدگل به گرمسار را ضروری برشمرد و گفت: تکمیل این مسیر مسافت به مشهد را برای شهرهای جنوب کشور بیش از ۶۰ کیلومتر کوتاهتر می کند و همچنین بار ترافیکی اتوبان قم به تهران را کاهش می دهد.

وی تصریح کرد: جاده آران و بیدگل به گرمسار با اتصال به بزرگراه امام علی تهران می تواند بعنوان جاده پدافندی بار ترافیکی جنوب به شمال کشور را کاهش و تسهیل کند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: طرح ملی جاده آران و بیدگل به گرمسار چند سال است که ردیف ملی دارد ولی به دلیل تخصیص اعتبارات بسیار کم به تعویق افتاده است.

غلامرضا کاتب افزود: با مکاتبه با وزارت راه و شهرسازی و قول مساعد سازمان برنامه و بودجه در صدد هستیم بتوانیم اعتبارات این طرح را برای سال آینده افزایش دهیم و تکمیل این طرح ملی را تسریع بخشیم.

وی طرح دیگر را احیای مسیر گذشته در کنار جاده ابریشم جهت اتصال آران و بیدگل به گرمسار برشمرد و گفت: مطالعه امکان سنجی این طرح در دستور کار است تا مسیر جنوب به شمال کشور ۱۵۰ کیلومتر کاهش یابد.

نشست بررسی مشکلات طرح ملی جاده آران و بیدگل به گرمسار عصر امروز با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه کشور، مسئولان وزارت راه و همچنین سید جواد ساداتی نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل و غلامرضا کاتب نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی در فرمانداری آران و بیدگل تشکیل شد که در ادامه مسئولان به بازدید از این طرح نیمه کاره پرداختند.

طرح جاده آران و بیدگل به گرمسار به طول حدود ۱۰۰ کیلومتر در تیرماه سال 1393 با حضور وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم آغاز شده که تا کنون 24 کیلومتر این جاده بستر سازی و اجرای خاکریزی و ابنیه فنی شده است و از میدان فولاد آران و بیدگل آغاز و به سراهی چرمشهر متصل می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری