امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بیست و یکمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی با شرکت 1860 نفر از دانش آموزان مدارس شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات در روز سه شنبه یکم آبان ماه برگزار شد.
برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 22 مدرسه شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): رئیس نمایندگی آموزش و پرورش بخش کویرات اظهار داشت: انتخابات شورای دانش آموزی در 14 مدرسه ابتدایی،6 مدرسه متوسطه اول و 2 مدرسه متوسطه دوم در مدارس شهری و روستایی برگزار شد.

"ابراهیم معصومی "با اشاره به ثبت نام بیش از 450 نفر دانش آموز در انتخابات شورای دانش آموزی اذعان داشت: از بین دانش آموزان شرکت کننده در  این دوره از انتخابات، 155 نفر عضو شورای دانش آموزی می شوند.

وی، به ترکیب اعضای شوراهای دانش آموزی در مدارس ابتدایی بر حسب تعداد دانش آموز اشاره کرد و افزود: در مدارس دارای 100 نفر دانش آموز پنج نفر عضو اصلی و 2 نفر علی البدل، از 101 نفر تا 150 نفر هفت نفر عضو اصلی و 2 نفر علی البدل و از 151 نفر به بالا 9 نفر عضو اصلی و 2 نفر علی البدل انتخاب می شوند.

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 22 مدرسه شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات

وی،اضافه کرد: ترکیب اعضای شورای دانش آموزی در دوره های متوسطه اول و دوم بر حسب تعداد کل دانش آموزان آن واحد آموزشی است و در مدارس تا 250 نفر دانش آموز پنج نفر عضو اصلی و 2 نفر علی البدل انتخاب می شود.

معصومی،انتخابات شورای دانش آموزی را فرصت مناسبی برای حضور دانش آموزان در تصمیم‌گیری‌ دانست و تصریح نمود: شوراهای دانش‌آموزی یکی از ارکان اصلی مدرسه بوده و در تصمیم‌گیری‌های آموزشگاه نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

وی،افزود: اعضای شورای دانش آموزی ابتدایی از بین دانش آموزان چهارم،پنجم و ششم انتخاب می شوند و دانش آموزان پایه سوم ابتدایی به بالا نیز حق رای دادن در این انتخابات را دارند.

رئیس نمایندگی آموزش و پرورش بخش کویرات اظهار داشت: تحکیم و تعمیق ارزشها، باورهای دینی، آموزه های سیاسی و اجتماعی در بین دانش آموزان،تفاهم و همدلی بین دانش آموزان و برقراری ارتباط صحیح و دوسویه بین آنان و اولیاء مدرسه، تکریم عملی شخصیت دانش آموزان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس در آنان و تمرین مشارکت جویی و مسئولیت پذیری و تقویت روحیه انتقاد پذیری و حسن سلوک و احترام متقابل و کسب مهارت برای نقشهای اجتماعی آینده از جمله اهداف شورای دانش آموزی  می باشد.

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 22 مدرسه شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات

وی،به وظایف شوراهای دانش آموزی مدارس اشاره کرد و اذعان داشت: انتقال نظر، پیشنهاد‌ها و مشکلات دانش آموزان به مدیر  مدرسه،دعوت از دانش آموزان جهت همکاری با شورا، مشارکت در فعالیت های آموزشی،پرورشی و اجرایی و  تشکیل کمیته‌های تخصصی که شامل کمیته های فرهنگ و قرآن، بهداشت، علمی و آموزشی، هنری، سیاسی و اجتماعی، تعاون و فعالیت‌های گروهی و کمیته ورزشی بخشی از وظایف شورای دانش آموزی می باشد.

هم‌اکنون بیش از  2400 دانش آموز در 22  واحد آموزشی شهر ابوزیدآباد و روستاهای تابعه بخش کویرات مشغول به تحصیل هستند.

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 22 مدرسه شهر ابوزیدآباد و بخش کویرات
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری