امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۹۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مصاحبه ساداتی نژاد با خبرگزاری مجلس;
نماینده مردم کاشان ، آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه وزارت ارشاد ۹۸ درصد روستاهای کشور را رها کرده است ، بر تغییر این رویه وزارت ارشاد در روستاها تأکید کرد.
وزارت ارشاد ۹۸ درصد روستاهای کشور را رها کرده است

سید جواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جوابیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عدم فعالیت‌های فرهنگی در روستاها و شهرهای کوچک، عنوان کرد: در کشور بیش از 38 هزار روستا و چندین هزار شهر کوچک داریم که امور فرهنگی در این مناطق انجام نمی‌گیرد.

سید جواد ساداتی نژاد با اشاره به جوابیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عدم فعالیت‌های فرهنگی در روستاها و شهرهای کوچک، عنوان کرد: در کشور بیش از 38 هزار روستا و چندین هزار شهر کوچک داریم که امور فرهنگی در این مناطق انجام نمی‌گیرد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در پاسخ عنوان شده به کاشان به عنوان شهر کوچکی شمرده شده که به عنوان پایتخت کتاب ایران نامیده شده است ، افزود: کاشان با جمعیت 400 هزار نفری شهر کوچک به شمار نمی‌آید و مورد بحث ما از شهرهای کوچک شهرهایی همچون قمصر ، نیاسر ، سفید شهر و هزاران شهر کوچک در سراسر کشور با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر است.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: وزارت ارشاد باید گزارشی دهد که متولی فرهنگی در این مناطق چه دستگاهی بوده و چه اقدامی در این شهرهای کوچک و روستاها انجام داده است.

وی با یادآوری اینکه در پاسخ وزارت فرهنگ قید شده که در هزار روستا کار فرهنگی انجام و بسته‌‎های فرهنگی توزیع شده است ، گفت: این آمار در قیاس با آمار وجود 38 هزار و 800 روستا در کشور یعنی کار فرهنگی در کمتر از 2 درصد روستاهای کشور انجام شده است و این یعنی 98 درصد روستاها به حال خود رها شده است.

ساداتی نژاد یادآور شد: افزون بر این کار فرهنگی که از آن سخن به میان می‎آید ، کار خاصی نبوده و فرهنگ و ارشاد اسلامی فقط تعدادی کتاب در این روستاها توزیع کرده است.

این نماینده مردم در مجلس با یادآوری اینکه این سوال به هیچ عنوان حالت تقابلی ندارد بلکه به دنبال پاسخی برای این ابهاماتی هستیم که وزیر باید پاسخگوی این سوالات باشد ، عنوان کرد: سوالی در این راستا تدوین شده که مسیر قانونی خود را برای وصول به صحن مجلس طی می‌کند.

عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: ضرورت دارد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تکیه بر توانمندی‌ ها روش خود را تغییر دهد و با سرمایه‌‎گذاری روی استعدادها از آن‌ها حمایت کند و نباید فرقی داشته باشد که این استعدادها در شهر تهران باشد یا روستاهای دور افتاده.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری