امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس اداره حج و زیارت کاشان؛
از مجموع 1737170 نفر ثبت نامی در کل کشور ، تعداد 16522 نفر متعلق به شهرستان کاشان و آران و بیدگل بودند که این تعداد نسبت به سال گذشته رشد بیش از 4 برابری داشته است.
رشد 4 برابری ثبت نام روادید در شهرستان کاشان و آران و بیدگل نسبت به سال گذشته

عباس نیکونیا رئیس اداره حج و زیارت کاشان در پایان عملیات ثبت نام و صدور روادید مشتاقان تشرف به عتبات عالیات عراق اعلام کرد ، از مجموع 1737170 نفر ثبت نامی در کل کشور، تعداد 16522 نفر متعلق به شهرستان کاشان و آران و بیدگل بودند که این تعداد نسبت به سال گذشته رشد بیش از 4 برابری داشته است.

وضعیت استقبال خروج از مرزها طبق ثبت نام در سامانه سماح به ترتیب ذیل می باشد؛
مرز مهران : 9336 نفر ، مرز شلمچه : 67 نفر ، مرز چزابه : 35 نفر ، مرز هوایی : 69 نفر
که از این تعداد ، 7015 نفر در سامانه به اختیار انتخاب مرز نکرده و احتمالاً از طریق مرز مهران و هوایی از کشور خارج شده اند.

وی با اشاره به مبلغ ثبت نام جهت صدور روادید که 234 هزار و 875 تومان معادل 41 دلار تعیین شده بود، اعلام داشت؛ مابه التفاوت پرداختی زایرانی که در روزهای نخستین ثبت نام اربعین حسینی مبالغی بیشتر از 234 هزار و 875 تومان را در سامانه سماح پرداخت کرده بودند ، به حسابهای بانک ملی و ملت آنها واریز شد و آندسته از افرادی که این حسابها را نداشتند می توانند از روز شنبه 12/8/97 با دردست داشتن کارت ملی به شعب بانک ملی ایران مراجعه نمایند.

نیکونیا در خصوص صدور روادید نیز افزود ، صدور روادید متقاضیان در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل توسط 2 کنسولگری موقت در استان های قم و مرکزی صورت پذیرفت.

رئیس اداره حج و زیارت کاشان در مورد شناسایی افراد سودجو و دفاتر غیر مجاز نیز اشاره داشت و افزود ، علیرغم اختلاف قابل توجه هزینه صدور روادید از طریق سامانه سماح با نرخ ارز دولتی با هزینه صدور روادید از طریق مراجعه به افراد واسطه و سفارت عراق در تهران ، لیکن مع الاسف افرادی در سطح شهرستان از شور و اشتیاق همشهریان سوء استفاده نموده و اقدام به توزیع ویزای جعلی میان مراجعان خود نمودند که با تلاش های صورت گرفته ، یکی از افراد دخیل در این امر از سوی مراجع انتظامی دستگیر و موضوع تخلفات برخی از افراد دیگر نیز از سوی این اداره مورد پیگیرد قانونی قرار گرفته و موضوع همچنان در جریان می باشد.

در مجموع 32 استان کشور، جایگاه شهرستان کاشان با 10 پله ارتقاء نسبت به ثبت نام اربعین سال96 و سال های ما قبل، در رتبه بیست و دوم استان های کشور قرار گرفت.

نیکونیا در پایان ضمن تشکر و قدردانی از اصحاب رسانه های محلی به دلیل پوشش مطلوب اخبار اربعین تصریح کرد، علی رغم اطلاع رسانی عمومی و محلی که در طول ایام ثبت نام صورت پذیرفت ، تعداد کثیری از متقاضیان تحت تاثیر افراد سود جو خارج از سامانه سماح و با پرداخت هزینه بیشتر ثبت نام نموده و عازم این سفر شده اند ، که مورد تاکید است به منظور ثبت نام سفرهای زیارتی فقط به دفاتر خدمات زیارتی تحت نظارت سازمان حج و زیارت مراجعه نمایند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری