امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئيس کلوب سافاری استان‌های جنوب غرب کشور؛
رئيس کلوب سافاری استان‌های جنوب غرب کشور گفت: ورود خودروهای آفرود و سافاری در کوير مرنجاب ممنوع نشده ، بلکه در حال ساماندهي است.
آفرودسواری در کویر مرنجاب مشروط شد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): پاييز سال گذشته دادستان آران و بيدگل حکم ، ممنوعيت ورود خودروهاي دو ديفرانسيل و موتورهاي کراس به مناطق کويري ، اين شهرستان به ويژه مرنجاب را درحالي صادر کرد که به گفته محسن يارمحمديان ، معاون گردشگري استان اصفهان ، تخريب زيست‌ محيطي حاصل از ورود اين خودروها تهديدآميز و جبران ناپذير شده بود.

به گفته اين مقام مسئول ، حکم دادستاني در آبان‌ ماه سال 96 پس از ورود همزمان 750 دستگاه خودروي دو ديفرانسيل در يک روز به کوير مرنجاب ، صادر شد. اينک پس از گذشت يکسال از اجراي آن حکم ، حسين انصاري‌فرد ، رئيس کلوب سافاري استان‌هاي جنوب غرب کشور و اصفهان از اجراي طرح ساماندهي ورود خودروهاي دو ديفرانسيل در کوير مرنجاب و برداشته شدن آن ممنوعيت خبر داد.

او با بيان اينکه طرح ساماندهي ورود خودروهاي دو ديفرانسيل با هماهنگي شواري تأمين استان و مجموعه‌هاي مرتبط در استان اصفهان و با همراهي نيروي انتظامي در حال اجراست گفت: اين طرح در مرحله نخست در مسير قبلي مرنجاب و براي خودروهاي دو ديفرانسيل اجرا مي‌شود و در ادامه به خودروهاي سواري تسري پيدا خواهد کرد.

وي درباره شرايط ورود اين خودروها توضيح داد:‌ خودروهاي دو ديفرانسيل براي ورود به کوير مرنجاب بايد از کلوب سافاري که در شهرستان آران و بيدگل و در محدوده کوير مرنجاب مستقر شده است مجوز ورود دريافت کنند. اين مجوز رايگان و در عرض سه تا چهار دقيقه صادر مي‌شود. شرايط دريافت آن نيز ثبت مشخصات ، تأييد ايمني و ارائه مدارک خودرو و راننده و همچنين ارائه بيمه تمام سرنشينان است.

او با بيان اينکه اجراي طرح ساماندهي آفرود و سافاري در مناطق کويري براي پيشگيري از اعمال ممنوعيت‌هايي مشابه آنچه در سال گذشته اتفاق افتاده است، گفت: ورود بي‌قاعده اين خودروها تخريب‌هاي جدي زيست محيطي و صدمات جاني بر اثر واژگوني خودروها و گم شدن در درياچه نمک و رمل‌ ها را به دنبال داشته که براي ضابطه‌ مند کردن ورود اين خودروها، در جريان تکميل اين طرح قرار است مسيرهايي مشخص شود و راهنماهاي محلي با خودروها همراه شوند.

از هفته‌هاي آينده نيز امداد سافاري در جاده‌ها و درياچه نمک مرنجاب مستقر و سرعت خودروها کنترل خواهد شود. تکنيک‌هاي سافاري و آفرودسواري در اين مناطق نيز آموزش داده مي‌شود تا از آسيب‌ها کاسته شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری