امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل :
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل ضمن تبریک دهه وقف از ثبت 10 موقوفه جدید از ابتدای سال جاری تا کنون در این شهرستان خبر داد.
پیشتازی آران و بیدگلی ها در ایجاد وقف جدید استان اصفهان

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ): مهدی حافظیان اظهار داشت: ارزش وقف های جدید نزدیک به 3میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال برآورد می شود.

وی افزود: نخستین مورد ۲ باب اتاق ۸۰ مترمربعی به ارزش ۲۴۰ میلیون ریال می باشد که با نیت توسعه آستان مقدس امامزاده محسن (ع) از سوی ۲ خانواده وقف شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل بیان کرد: همچنین ثبت وقف ۳۸۰ مترمربع زمین مسکونی به ارزش ۵۷۰ میلیون ریال برای ساخت دارالقرآن کوثر در نوش آباد از توابع این شهرستان دیگر وقف جدید این شهرستان است.

وقف 1299زمین مسکونی جهت احداث مسجد صاحب الزمان(عج) روستای فخره نیز توسط آقای اسماعیل فخره به ثبت رسیده است.

مهدی حافظیان اضافه کرد: ۲ فرد نیکوکار دیگر نیز در ماه مبارک رمضان و همزمان با اجرای طرح ضیافت الهی به صورت جداگانه ۹۷ مترمربع زمین کشاورزی برای ساخت حسینیه امام جعفر صادق (ع) با ارزش ۱۲۰ میلیون ریال و ۴۲ مترمربع زمین مسکونی را برای توسعه امامزاده یحیی (ع) به ارزش ۶۰ میلیون ریال وقف کردند.

وی در ادامه نیز از ثبت ۳۰۰ مترمربع زمین مسکونی با ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای ساخت و توسعه حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) ابوزیدآباد و همچنین وقف ششدانگ یک باب خانه به مساحت 182.80 متر مربع را جهت احداث آشپز خانه سید الشهداء (ع) توسط آقای اصغر قندی خبر داد.

و همزمان با دهه وقف حجت الاسلام والمسلمین سید فضل الله طاهائی 80 متر مربع زمین مسکونی را جهت توسعه مسجد ملا محمود وقف نموده و ثبت سیستم جامع موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف رسانیده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل در ادامه با بیان اینکه مردم با ثبت موقوفات خویش در سامانه اوقاف، ضمن شناسنامه دار نمودن موقوفه خویش،  از تعدی و دخالت بی مورد در امور موقوفات  جلوگیری نموده و خاطر نشان کرد استفاده از موقوفه دین شرعی برای افراد دارد و از مستاجران موقوفات خواست تا در ادای حق موقوفه  کوتاهی نکنند.

حافظیان در ادامه خاطر نشان شد: بیش از 950 موقوفه، سه هزار و ۵۰۰ رقبه موقوفه و 42 بقعه متبرکه در این شهرستان وجود دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری