امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۹۷۷
گروه : اجتماعی » سایر
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با وی، با اشاره به فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی بر اجرایی شدن فعالیت های کتابخانه های سیار در شهرها و روستاهای این شهرستان تاکید کرد.
راه اندازی کتابخانه های سیار در شهرها و روستاهای آران و بیدگل به کمبود کمک به کمبود فضای کتابخانه ها کمک می کند.

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): دکتر اسماعیل بایبوردی، فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با وی ، با اشاره به فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: باید با ترویج فرهنگ کتابخوانی به سمت جامعه ای حرکت کنیم که دانا بودن و خردمند زیستن و برخورد با موضوعات اجتماعی و فرهنگی یک ارزش اجتماعی تلقی شود.

وی خواستار اهدای کتاب به اقشار مختلف مردم و گروه های سنی مختلف شهرستان در این هفته شد و افزود: اهدای کتاب به بانوان شهرستان آران و بیدگل که نیمی از جمعیت این شهرستان را تشکیل می دهند و نقش مهمی در تحکیم بنیان خانواده دارند، می تواند در بهبود شرایط زندگی خانواده های شهرستان آران و بیدگل موثر باشد.

دکتر بایبوردی با اشاره به کمبود فضای کتابخانه در شهرستان آران و بیدگل بیان داشت: راه اندازی کتابخانه های سیار در شهرها و روستاهای این شهرستان به کمبود فضای کتابخانه ها کمک می کند.

وی اذعان داشت: باید با ایجاد زیرساخت مناسب کتابخوانی ، مردم احساس نیاز به کتاب داشته باشند به طوری که فرهنگ مطالعه کتاب برای به خواب رفتن ، جای خود را به فرهنگ مطالعه کتاب برای بیدار شدن دهد .

راه اندازی کتابخانه های سیار در شهرها و روستاهای آران و بیدگل به کمبود کمک به کمبود فضای کتابخانه ها کمک می کند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: برای اینکه افراد پرسشگر ، مطالبه گر و پژوهش گری در شهرستان آران و بیدگل داشته باشیم و از حالت شنیداری به حالت مطالبه گری تبدیل شویم ، نیاز به ترویج فرهنگ کتابخوانی داریم.

وی اظهار داشت: کتاب ، داروی ضد جهل و خرافات و ابزاری برای ترویج فرهنگ کارآفرینی و گردشگری با اخلاق در شهرستان و بهایی ارزشمند برای دانایی و خردمندی و برون رفت از مشکلات اجتماعی است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آران و بیدگل ابراز داشت: باید فرهنگ سازی کنیم تا یک فرد با خرید و مطالعه کتاب و جاگذاشتن آن کتاب برای مطالعه فرد دیگر به فرهنگ کتابخوانی کمک کند.

وی یادآور شد: تقویت روحیه ایثار و شهادت، تقویت هوشیاری و آگاهی مردم و تقویت همدلی و وحدت و انسجام شهرستان از کارکردهایی است که کتاب و کتابخوانی می تواند ایفا کند.

وی با اشاره به قوانین پیشروی که در تقویت کتابخانه های کشور مصوب شده است افزود: یکی از این قوانین، ماده ۱۷ آیین نامه اجرایی قانون تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که در این ماده قانون به صراحت اعلام می کند شهرداری ها مکلفند حداکثر تا پایان وقت اداری روز پانزدهم هر ماه، نیم درصد از کل درآمد ماه قبل خود را به صورت علی الحساب به حسابی که انجمن کتابخانه های عمومی شهر مربوط معرفی کرده است، واریز کنند.

دکتر بایبوردی خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این آیین نامه، شهرستان آران و بیدگل می تواند به عنوان شهرستان پیشرو در تعداد فضاهای کتابخانه ای و کتاب باشد.

راه اندازی کتابخانه های سیار در شهرها و روستاهای آران و بیدگل به کمبود کمک به کمبود فضای کتابخانه ها کمک می کند.

جواد رنجکش رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آران و بیدگل نیز در این دیدار با اعلام برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی گفت: ۲ هزار متر مربع زیربنای کتابخانه های عمومی شهرستان است که تا یک ماه دیگر این زیربنا به ۲ هزار و سیصد متر مربع افزوده می شود .

وی افزود: ۱۱۲ هزار نسخه در چهار باب نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان وجود دارد و ۶ هزار نفر عضو این کتابخانه ها هستند.

رنجکش بیان داشت: کتابخانه های عمومی شهرستان آران و بیدگل به لحاظ شاخص های کتابخوانی رتبه برتر در استان اصفهان را داراست.

گفتنی است ۲۴ الی ۳۰ آبان ماه هفته کتاب و کتابخوانی در تقویم نامگذاری شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری