امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۰۹۷۸
گروه : اجتماعی » سایر
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل؛
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارهای فرهنگی اختصاص یافته ، هیچ تناسبی با ظرفیت های ویژه کاشان ندارد که باید با برنامه ریزی بهتر در تخصیص اعتبارها، نسبت به بهره برداری از این توانمندی های ملی و بین المللی اقدام شود.
اعتبارهای فرهنگی تناسبی با ظرفیت های کاشان ندارد

خبرگزاری آران و بیدگل نیوز (abnews.ir): به گزارش خبرنگار ای بی نیوز ، سید جواد ساداتی نژاد شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کاشان افزود: این منطقه از نظر فرهنگ ، تمدن و هنر زبانزد است و حتی بخشی از داشته های کشور در این زمینه ها مدیون کاشان بوده که بر این اساس باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

وی بیان کرد: خطه کاشان مهد دین و فرهنگ است و باید استفاده از ظرفیت های آن از جمله پایتختی کتاب ایران، متفاوت از سایر نقاط باشد.
شهردار کاشان نیز در این نشست عنوان کرد: کاشان ، خود کتابی بزرگ و پر از شکوه و تمدن با شخصیت های برجسته بوده و برگزیده شدنش به عنوان پایتختی کتاب ناشی از ظرفیت های گرانبهایی مانند نامداران ، شاعران، عالمان ، فقیهان ، نقاشان ، ستاره شناسان و دیگر مشاهیر است.

سعید ابریشمی راد با بیان اینکه تا 25 سال آینده شاهد پایتختی کتاب ایران در کاشان نخواهیم بود ، گفت: بستر توسعه در سایر حوزه ها مبتنی بر فرهنگ است و در صورت باور داشتن به این مهم ، رفتارهایمان نباید نسبت به این فرصت کتاب و کتابخوانی بی تفاوت باشد.
وی تصریح کرد: برگزیده شدن کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران آغاز راه است و دبیرخانه، برنامه های مستمری برای تقویت کتابخوانی در دست اجرا دارد، چرا که حتی ناهنجاری ها و آسیب ها نیز در جامعه کتابخوان به حداقل می رسد.

به گزارش ای بی نیوز ، بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از صبح امروز با مشارکت بیش از 60 نهاد و سازمان در سراسر کشور با شعار 'حال خوش خواندن' در کاشان آغاز شده است.

کاشان اسفندماه 96 به دلیل برنامه‌های نوآورانه ، مشارکت‌جویانه ، منسجم و استفاده از ظرفیت‌های صنعتی ، فرهنگی و هنری در تدوین آنها به عنوان 'پایتخت کتاب ایران' برگزیده شد. 

18 باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی با 350 هزار جلد کتاب و 14 هزار نفر عضو فعال در شهرستان کاشان وجود دارد.

کاشان با جمعیت افزون بر 200 هزار نفر در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری