امام زمان (عج): براى تعجیل ظهور من ، در هر موقعیّت مناسبى ، بسیار دعا کنید که در آن فرج و حلّ مشکلات شما خواهد بود.      
کد خبر: ۱۱۰۲۳
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۳
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
با حضور فرماندار شهرستان؛
همزمان با ۴ دی، زنگ حماسه و ایثار شهرستان، با حضور فرماندار آران و بیدگل، خانواده معظم سرداران شهید اربابی و جمعی از مسئولان این شهرستان در مدرسه شهیدان اربابی طنین انداز شد.
خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir )، فرماندار شهرستان آران و بیدگل در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام گفت: ایران اسلامی به برکت انقلاب و خون شهیدان توانسته است به خودکفایی در عرصه های مهمی دست یابد.

وی به ۳۶ هزار دانش آموز شهید در کشور و تقدیم ۲۱۰ شهید دانش آموز شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: دانش آموزان این شهرستان، شهدای دانش آموز را الگوی رفتاری و کاری خود قرار دهند؛ شهدایی که با اقتدار و شهامت، سرافرازی را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

دکتر بایبوردی، به نقش مهم شهید حسین فهمیده در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: شهامت و ایثار این نوجوان دانش آموز، همه جهان را مبهوت خود کرد تا جایی که امام راحل در پی شهادت حسین فهمیده گفت: «رهبر ما آن طفل دوازده ساله‏اى است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید».

وی اظهار امیدواری کرد: دانش آموزان شهرستان آران و بیدگل با الگو گرفتن از شهدای دانش آموزان و سرلوحه قرار دادن وصایای شهدای گرانقدر در راه تعالی و پیشرفت هرچه بیشتر ایران اسلامی و این شهرستان گام بردارند.

مقاله خوانی دانش آموزان این آموزشگاه، روایتگری پدر و فرزندان سرداران شهید اربابی و مدیحه سرایی از جمله برنامه هایی بود که در آیین زنگ حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل در آموزشگاه شهیدان اربابی برگزار شد.

گفتنی است ۴ دی؛ سالروز شروع عملیات کربلای ۴ و در ادامه عملیات غرورآفرین کربلای ۵ است که شهرستان آران و بیدگل به تنهایی در این دو عملیات قریب به ۱۱۸ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

تقدیم دو شهید سرافراز علی محمد اربابی قائم مقام لشکر ۸ نجف و شهید حجت الاسلام جواد قاسم پور جانشین گردان امام محمدباقر (ع) در عملیات کربلای چهار در روز ۴ دی ماه باعث شده است تا این روز به عنوان روز حماسه و ایثار شهرستان آران و بیدگل انتخاب و معرفی شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
تلویزیون اینترنتی
گزارش تصویری